شما اینجا هستید

    حیوانات » بهترین نژادهای سگ برای آپارتمان نشینی

در این مطلب، شما با برخی از انواع نژاد سگ آپارتمانی آشنا خواهید شد و خواهید یافت که در بیشتر آن‌ها، جثه کوچک، مشترک است، اما این در حالی است که در میان آن‌ها شخصیت‌های متنوعی برای خانواده‌های مختلف وجود دارد. در خرید سگ آپارتمانی مهم‌ترین عامل این است که مطمئن شوید می‌توانید نیازهای او را برآورده کنید تا شما در کنار او و همسایگان آپارتمانتان همیشه با خوشی زندگی کنید.

ممکن است فکر کنید برای به سرپرستی گرفتن سگ به یک خانه بزرگ با فضای بیرونی بزرگ حصارکشی شده نیاز دارید، در صورتی که حقیقت چیز دیگری است! حقیقت این است که اگر در یک آپارتمان یا خانه کوچک زندگی می‌کنید هم می‌توانید سگی را به عنوان سگ آپارتمانی به خانه خود بیاورید؛ چرا که نژادهای زیادی وجود دارند که می‌توانند با فضای خانه شما سازگار ‌شوند. در این مطلب، به چند مورد از بهترین سگ‌هایی که برای آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک مناسب هستند، اشاره خواهیم کرد.

عوامل مهم در انتخاب بهترین نژاد سگ برای ساکنان آپارتمان

اگر از ساکنان آپارتمان هستید، در هنگام انتخاب بهترین نژادهای سگ آپارتمانی به عنوان حیوان خانگی، گزینه‌های زیادی را در پیش‌رو دارید، اما عوامل مهمی را باید در این انتخاب در نظر بگیرید. قبل از آوردن یک سگ جدید به آپارتمان خود، ضروری است، به این فکر کنید که چه نژادی با سبک زندگی شما مطابقت دارد؛ پس تنها، اندازه فضای زندگی شما مورد توجه نیست؛ زیرا در مقابل نژادهایی که به فعالیت بالایی نیاز دارند، بسیاری از نژاد سگ‌های جثه بزرگ هستند که سطح فعالیت پایین‌تری دارند و از اینکه روی مبل استراحت کنند، بیشتر خوشحال می‌شوند. پس از توجه به این دو مورد باید هنگام انتخاب سگ، حتماً همسایگان خود را نیز در نظر بگیرید؛ چرا که شما حیوان خانگی را نمی‌خواهید که بی‌وقفه پارس کند، بلکه به‌طور قطع از داشتن یک سگ مؤدب هنگام ملاقات با سایر افراد در آسانسور، روی پله‌ها و یا در لابی لذت می‌برید.

۵ مورد از بهترین نژادهای سگ برای زندگی آپارتمانی

اگر به دنبال انتخاب یک نژاد از انواع سگ‌ آپارتمانی هستید و می‌خواهید از اینکه توله سگ شما در آپارتمانتان‌ شاد و سالم پرورش یابد، مطمئن شوید، لیست زیر را مورد بررسی قرار دهید.

در خرید سگ آپارتمانی، سگ شما می‌تواند از گروه کوچک‌ترین و بامزه‌ترین نژادها که به سگ‌های اسباب‌بازی (Toy) مشهورند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند، انتخاب شود. علاوه‌بر آن، راحت‌تر از پله‌ها بالا و پایین می‌رود.

اگر علاقه‌ای به پیاده‌روی طولانی در اطراف منزل خود ندارید یا سگ خود را به فضاهای آزاد برای بازی‌ نمی‌برید، نژادهای سگ تنبل می‌توانند برای شما مناسب باشند. حتی شاید شما به دنبال یک نژاد سگ نگهبان مورد تأیید آپارتمان خود هستید که به عنوان یک همراه مهربان و دوست‌داشتنی عمل کند که قطعاً این مورد می‌تواند نژادهای دیگری را دربر بگیرد، پس باید در خرید سگ آپارتمانی خود دقت کنید تا نژاد مورد علاقه خود را به خانه بیاورید.

نژاد سگ شیتزو (Shih Tzu)

کت‌های مویی بلند شیتزو ممکن است به نظافت و نگهداری زیادی نیاز داشته باشد، علاوه‌بر اینکه به توجه زیادی احتیاج دارد؛ اما خلق‌وخوی‌ ملایم و طبیعت محبت‌آمیز این سگ خانگی باعث می‌شود که به این نکته پی ببرید که ارزش تلاش بیشتر را برای نگهداری دارد.

این نژاد کوچک و وفادار یک سگ فوق‌العاده، بازیگوش و سرگرم‌کننده است. معاشرت او با اعضای جوان‌تر خانواده، این حیوان را به گزینه خوبی برای خانواده‌های جوان تبدیل می‌کند. وقتی در آغوش شما نوازش می‌شود و چرت می‌زند، تصوری از بهشت در ذهن او شکل می‌گیرد.

او در خانه آرام و در قلمرو خود کاملاً راحت است، همین امر از او، یک سگ آپارتمانی عالی می‌سازد. وب‌سایت‌های زیادی می‌توانند برای خرید این سگ آپارتمانی به شما کمک کنند، اما فراموش نکنید که اعتبار، مهم‌ترین عامل در این زمینه است، از این‌رو، می‌توانید روی باشگاه اطلس دام پارسیان حساب کنید.

نژاد سگ هاوانس (Havanese)

فرقی نمی‌کند توله هاوانس را به سرپرستی بگیرید یا از سگ بالغ این نژاد نگهداری کنید، در هر دو صورت این سگ خانگی از دوست‌داشتنی‌ترین سگ‌های دارای موهای کرکی است که تا به حال دیده‌اید.

تحت هر شرایطی تقریباً به نظافت زیاد و روزانه نیاز دارد تا کت‌های مویی بلند و ابریشمی او گره نخورد. هاوانس دارای شخصیتی شبیه به یک دلقک است و همیشه به دنبال این است که خانواده‌اش را با شیطنت‌های خود بخنداند.

این نژاد به واسطه جثه کوچکی که دارد و به خوبی آموزش می‌بیند، از بهترین نژادهای سگ برای زندگی آپارتمانی به‌شمار می‌آید. از طرفی پرانرژی است، اما نیازی به ساعت‌ها ورزش و فعالیت ندارد. آوازه این سگ خانگی مو فرفری به عنوان یک سگ نگهبان در میان انسان‌ها پیچیده است، بنابراین، اگر این چیزی است که شما به دنبال آن هستید، نژاد مذکور می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد، اما اگر همسایگانتان به کم‌ترین سر و صدا حساس هستند، خرید سگ آپارتمانی چون هاوانس انتخاب درستی برای شما نخواهد بود.

نژاد سگ بیچون فرایز (Bichon Frise)

بیچون فرایز نژادی است که امروزه در کانون توجه قرار دارد؛ چرا که این سگ کوچک و کرکی، بامزه و دوست‌داشتنی است و تا زمانی که صاحب خود را خوشحال نگه دارد، راضی است. این نژاد به عنوان یک سگ آپارتمانی ریزش موی زیادی ندارد، پس اگر به تمیزی آپارتمان خود حساس هستید و یا آلرژی دارید، این نژاد می‌تواند برای شما انتخاب عالی باشد.

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، بیچون فرایز به چند دلیل یکی از بهترین سگ‌های آپارتمانی است. اولاً به واسطه چابکی که دارد، به سرعت می‌تواند از پله‌ها بالا برود. ثانیاً این سگ آپارتمانی یک روز طولانی را می‌تواند به آرامی روی کاناپه بگذراند و خوشحال باشد. از سوی دیگر، به سبب وزن سبک و جثه کوچکی که دارد، در هنگام بازیگوشی و فعالیت همسایه‌های طبقه پایین شما را در معرض مزاحمت قرار نمی‌دهد. اگر در نگهداری سگ مو کرکی خود نیاز به کمک دارید، می‌توانید از خدمات باشگاه اطلس دام پارسیان بهره‌مند شوید.

نژاد سگ بولداگ فرانسوی (French Bulldog)

بولداگ‌های فرانسوی در عین اینکه زیبا و دارای گوش‌های خفاشی متمایز هستند، رفتاری دوستانه و لبخند گستاخانه دارند. به واسطه بدن‌های کوچکی که دارند، ظاهراً برای آپارتمان‌ها ساخته شده‌اند، درست به همین دلیل، از محبوب‌ترین نژادهای جثه کوچک در آمریکا به‌شمار می‌آیند.

آن‌ها کوچک اما تنومند هستند، به همین دلیل می‌تواند کمی دشواری را تحمل کنند. این سگ آپارتمانی زیاد پارس نمی‌کند و به ورزش کمی نیاز دارد. آن‌ها بازیگوش هستند و به دلیل وجود این ویژگی با غریبه‌ها خوب کنار می‌آیند و رفتار خوبی با بچه‌ها دارند.

این در حالی است که کمی تنبل هستند، به‌طوری‌که ممکن است گاهی حتی برای خداحافظی از روی مبل بلند نشوند. ضمناً ریزش موی بسیار کمی دارند که این امر نیز آن‌ها را برای زندگی آپارتمانی ایده‌آل می‌سازد.

نژاد سگ باسنجی (Basenji)

باسنجی‌ها کمی بزرگ‌تر از سایر نژادهای این لیست هستند و وزن آن‌ها بین ۹ الی ۱۲ کیلوگرم است، اما اگر به دنبال یک همدم آپارتمانی آرام هستید، این نژاد انتخاب مناسبی است. پارس نمی‌کنند؛ اما بر خلاف تصور عمومی، سگ‌های کاملاً ساکتی نیستند. به این معنی که حنجره آن‌ها ساختار منحصربه‌فردی دارد و به جای پارس کردن، از طریق نوعی غرغر عجیب و غریب، صدا می‌کنند.

این سگ‌های مستقل دارای کت‌های کم‌ هستند که این امر باعث شده است، ریزش موی اندک و نیاز به اصلاح کم‌تری داشته باشند. باسنجی‌ها در خانه با کمی تشویق آموزش می‌بینند.

لازم به ذکر است که باید از انجام ورزش و فعالیت روزانه این نژاد اطمینان حاصل کنید؛ چرا که ممکن است به سستی، کسالت و بیماری دچار شود و غرایز اکتشافی او بیش از پیش آشکار گردد.

دسته بندی: حیواناتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد