شما اینجا هستید

  خدمات » بهترین مشاوره فروش را از چه کسی دریافت کنید؟

هیچ ایده‌ای بدون در نظر گرفتن مشاوره به نتیجه نمی‌رسد و این موضوع تجربۀ اکثر مدیران مجموعه‌ها ست که قصد راه‌ اندازی یک کسب‌ و کار موفق را داشتند. گفتنی است که در حال حاضر مشاوره کسب و کار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است، چراکه باید از متخصصان حرفه‌ای استفاده شود تا نتایج دلخواه […]

هیچ ایده‌ای بدون در نظر گرفتن مشاوره به نتیجه نمی‌رسد و این موضوع تجربۀ اکثر مدیران مجموعه‌ها ست که قصد راه‌ اندازی یک کسب‌ و کار موفق را داشتند. گفتنی است که در حال حاضر مشاوره کسب و کار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است، چراکه باید از متخصصان حرفه‌ای استفاده شود تا نتایج دلخواه داشته باشد. به‌ طور کلی وقتی قرار است شغل دلخواه‌ مان را راه‌ اندازی کنیم، به فروش‌ های هرچه بیشتر فکر می‌کنیم که این موضوع جز با مشاوره فروش به نتیجه نخواهد رسید. حال در این مقاله قصد داریم دربارۀ الزام به‌کارگیری از مشاوره کسب و کار صحبت کنیم و در انتها نیز شما عزیزان را با یک مجموعۀ موفق در این زمینه آشنا می‌کنیم که توانسته است با مشاوره فروش فوق‌ العاده‌ای که برای بسیاری از کسب‌ و کارها در نظر گرفته‌است، راه موفقیت را برایشان هموار سازد.

دلایل اهمیت استفاده از مشاوره‌ کسب و کار

در این بخش قصد داریم به این‌که چرا باید از مشاوره برای راه‌ اندازی کسب‌ و کارها استفاده کنیم بپردازیم، چراکه هنوز هم بسیاری از افراد اعتقادی به این موضوع ندارند، بنابراین لازم است به موارد عنوان‌ شده در ادامه توجۀ ویژه داشته باشید:

 • استفاده از تجربۀ دیگر مدیران

همیشه استفاده از تجارب دیگران مفید است، بخصوص در مسئلۀ کسب‌ و کارها که احتمال این‌ که راه پیشرفت بسیاری از مشاغل از یک جاده عبور کند زیاد است. در واقع با تجربه‌ ها می‌توانند فراز و نشیب‌ های احتمالی‌ شان را با شما در میان بگذارند و حتی آنچه که باعث پیشرفت‌ شان شده‌ است را نیز بازگو کنند تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. این موضوع در هر حوزه‌ای از کسب‌ و‌ کار، مخصوصاً مشاوره فروش دارای اهمیت خواهد بود.

 • اطلاع از دیگر کسب‌ و کارها

وقتی از مشاوره‌ کسب و کار بهره‌مند شوید، به دلیل آن‌ که مشاوران در این حوزه با بیشتر مشاغل در ارتباط هستند، به‌ خوبی از وضعیت‌ شان اطلاع دارند که این موضوع می‌تواند به مشاغل مرتبط کمک زیادی کند، چرا که در این صورت راه‌ و روش‌های موفقیت در کسب‌ و کار و فروش بیشتر را متوجه خواهید شد و طبیعتاً اگر از آن‌ ها به‌درستی استفاده کنید، قطعاً به موفقیت دست خواهید یافت.

 • به‌کارگیری از شبکۀ ارتباطی گسترده

همان‌طور که گفتیم، یک مشاوره فروش با بسیاری از مجموعه‌ ها و افراد در ارتباط است و حال فرض کنید که به یک محصول نیاز دارید و یا در پیش‌ برد اهداف‌ تان با مشکل رو به‌ رو شده‌اید که در این صورت مشاوران کسب‌ و‌ کارها به‌ راحتی می‌ توانند شما را به افراد خاص معرفی کنند که در این صورت امکان حل شدن مشکل افزایش می‌یابد.

بهترین مشاوره فروش چه کسی است؟

وقتی یک کسب‌ و کار راه‌ اندازی شد، طبیعتاً مدیران مجموعه به سودآوری می‌اندیشند اما همان‌طور که می‌ دانید، این کار بدون تجربه و رعایت یک‌ سری اصول، غیرقابل‌ انجام است. در واقع در این صورت نیز باید از مشاوران حرفه‌ای بهره‌مند شد که این افراد دارای ویژگی‌ های زیر هستند:

 • یک مشاوره باید بتواند وضعیت کلی بازار را بسنجد و جایگاه رقبا را بررسی کند.
 • مشاوران فروش، ایده‌های نو آورانه دارند تا ارائه خدمات به بهترین وجه ممکن انجام شود.
 • مشاوران فروش حتماً باید توانایی آموزش نیروهای فروش را داشته باشند.
 • افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، نیاز مشتری را به‌طور کامل می‌شناسند.
 • قابلیت سودآوری بیشتر با کمترین هزینه از دیگر ویژگی‌ های مشاوران فروش است.

نتایج استفاده از مشاوره‌ فروش

همان‌طور که گفتیم، بسیاری از مدیران مجموعه‌ها برای کسب‌ و‌ کارهایشان هیچ مشاوره فروش خاصی در نظر نمی‌گیرند و اینجاست که شروع شکست آن‌ها در رقابت با دیگر مجموعه‌ ها استارت زده می‌شود. حال اجازه دهید در ادامه به نتایج بکارگیری از مشاوران فروش حرفه‌ای اشاره کنیم:

 • شناخت حرفه‌ای‌ تر بازار و آشنایی با روش‌های بهینۀ فروش؛
 • جذب بهتر مشتری بدون تحریک و آزار فکری افراد در ارتباط؛
 • سود بیشتر با بکارگیری استراتژی‌ های خلاقانه؛
 • افزایش ارتباط کسب‌ و کار با افراد مرتبط با حوزۀ کاری؛
 • آموزش تخصصی زیر مجموعه‌های فروش به جهت عملکرد بیشتر در بازاریابی؛
 • آموزش راه‌ کارهای حرفه‌ای در جهت افزایش اعتماد مشتریان.

همۀ این موارد وظیفۀ مشاوره فروش است که اگر کسب‌ و‌ کارها به‌ طور کاملاً دقیق بتوانند از این افراد متخصص استفاده کنند، به‌ طور‌ حتم می‌توانند پیشرفت‌ های آنچنانی داشته باشند.

چه مجموعه‌هایی نیاز به مشاوره‌ فروش دارند؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چه کسب‌ و کارهایی نیاز به مشاوره‌ فروش دارند، که در پاسخ باید عرض کنیم در حال حاضر اکثر شغل‌ها برای این‌ که بتوانند محصولات و خدمات‌ شان را به افراد بیشتری ارائه دهند، نیاز مُبرم به این نوع مشاوره دارند. در واقع از کسب‌ و‌ کارهای کوچک گرفته تا مشاغلی که در قالب یک مجموعۀ بزرگ اداره می‌شوند، باید به فکر استخدام حرفه‌ای‌ ترین مشاور فروش باشند تا از این‌ رو بتوانند به پیشرفت‌ های دلخواه دست یابند.

ضمناً گفتنی است که سازمان‌ ها و شرکت‌ ها نیز برای ادامۀ حیات و از دور خارج نشدن از چرخه‌ی رقابت، حتماً باید از یک مشاورۀ حرفه‌ای فروش بهره ببرند. ناگفته نماند که حتی اگر کلیۀ کارهای یک شرکت، فروشگاه، سازمان و… به بهترین نحو ممکن انجام شود اما جای خالی مشاوره‌ کسب‌ و کار و مشاوره فروش احساس شود، احتمال شکست آن مجموعه افزایش می‌یابد.

نحوۀ انتخاب بهترین مشاوره فروش

وقتی قرار است برای کسب‌ و کارتان یک مشاور فروش انتخاب کنید، باید به موارد مختلفی توجه کنید. در واقع شاید بهتر باشد که سوالات در زمینه‌های زیر را بررسی کنید تا اطمینان حاصل نمایید که مشاور پیش‌ِ رو همان کسی است که می‌تواند به شما عزیزان کمک کند. این موارد عبارت‌اند از:

 • از مشاوره دربارۀ استراتژی‌ های فروش سوال کنید.
 • بررسی مهندسی فروش نیز دارای اهمیت خواهد بود.
 • توانایی مشاور فروش را در نحوۀ عارضه‌ یابی فرآیند فروش بسنجید.
 • نحوۀ بررسی رقبا را از مشاوره فروش سوال کنید.
 • نحوۀ پیگیری فرآیند فروش نیز فوق‌ العاده مهم خواهد بود.
 • نحوۀ ارتباط مشاور با مشتریان را نیز بررسی کنید.

نحوۀ کمک مشاوره فروش به کسب‌ و کارها

با انتخاب یک مشاور فروش به‌ راحتی می‌توان افزایش فروش محصولات و ارائه خدمات ایده‌آل را در پیش گرفت که برای این منظور کافی است موارد زیر به دقت انجام شود:

 • جذب مشتری بر اساس تفکر دیگر افراد و حتی احساس‌ شان انجام می‌شود که اگر با ترفندهایی از سوی مشاور همراه باشد، تأثیر بیشتری خواهد داشت.
 • اعتقاد به برند شخصی که با روش‌ هایی که مشاور در اختیارتان قرار می‌دهد می‌تواند افزایش فروش را به دنبال داشته باشد. در واقع این بدان معناست که باید در ابتدا به محصول‌ تان ایمان داشته باشید تا بتوانید جذب اعتماد کنید.
 • تنظیم کردن سیستم فروش و همچنین تحلیل رقبا نیز از دیگر مواردی به‌شمار می‌رود که با کمک مشاوره فروش امکان بیشتر دیده شدن محصولات را فراهم خواهد کرد.

جمع‌بندی

حال با توجه به موارد عنوان‌ شده در این مقاله، چنانچه نیاز به یک راهنما جهت افزایش فروش هستید و یا حتی به تازگی کسب‌ و‌ کارتان را راه‌اندازی کرده‌اید و به یک مشاوره کسب و کار احتیاج دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از متخصصان گروه بین‌المللی کسب‌ و کار ساکوراد که ارائه‌ دهندۀ خدمات مشاوره‌ کسب و کار، مشاوره فروش و… هستند، درخواست مشاوره کنید. این تیم تخصصی با در نظر گرفتن راه‌ کارهای اصولی توانسته است رضایت اکثر کسب‌ و کارها را جلب کند. حال، شما عزیزان نیز می‌توانید برای هرگونه درخواست مشاوره، از طریق آدرس https://succourad.com به سایت مجموعۀ ساکوراد مراجعه کنید و درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

دسته بندی: خدمات, کسب و کاربرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد