شما اینجا هستید

    پزشکی » بررسی عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؟ چرا بعد عمل بینی نباید حرف زد ؟ برای پاسخ به این سوالات به با ما همراه باشید

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی : عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک در دنیا می‌باشد و بیشترین جراحی زیبایی به عمل بینی اختصاص یافته است. با توجه به محبوبیت عمل جراحی بینی، هر کسی که علاقه‌مند است می‌خواهد تحقیقات خود را انجام دهد. اگر علاقه‌مند به عمل زیبایی بینی هستید، بهتر است بدانید که در کنار مزایایی که عمل بینی دارد، مانند هر جراحی زیبایی دیگر، عوارض جانبی خود را دارد که باید قبل از انجام عمل بینی از این عوارض جانبی مطلع باشید.

لازم به ذکر است که نقش جراح بینی در بروز عوارض جانبی بسیار مهم است؛ بهترین جراح بینی می‌تواند عمل بینی شما را با کمترین عوارض جانبی و بهترین نتیجه انجام داده و دوره بهبودی شما را سرعت بخشد.

بسیاری از مراجعه کنندگان سؤال می‌پرسند که عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست ؛ در این مقاله در مورد عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی و داد زدن بعد از عمل بینی صحبت خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چرا بعد عمل بینی نباید حرف زد.

چرا عمل بینی انجام دهیم؟

درست است که بسیاری از افرادی که جراحی بینی را انتخاب می‌کنند از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، دلایل دیگری نیز وجود دارد که افراد ممکن است جراحی بینی انجام دهند.

جراحی بینی گاهی اوقات می‌تواند مشکلات تنفسی یا آسیب ناشی از ضربه به بینی را اصلاح کند. برخی دیگر نقص مادرزادی دارند که جراحی بینی می‌تواند آن را اصلاح کند.

دلایل شما برای انجام جراحی بینی هرچه که باشد، بسیار مهم است که در مورد روش انتخابی خود به طور کامل تحقیق کنید. نحوه آماده شدن برای عمل، جراحی چه روندی دارد، خطرات آن چیست و بهترین روش بهبودی پس از آن را بیابید. به یاد داشته باشید که هر عمل جراحی مزایا و معایبی دارد. اگر در هر مرحله از فرایند نگرانی دارید، همیشه این موارد را با جراح خود در میان بگذارید. بسیاری از افراد از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی واهمه دارند که در ادامه در مورد عوارض صحبت کردن بعد از عمل بینی خواهیم گفت.

در حین جراحی بینی چه اتفاقی می‌افتد؟

جراحی بینی شامل چندین مرحله است که در زیر شرح داده شده‌اند:

⇐ هر بینی متفاوت است

روش جراحی بینی برای هر فردی منحصر به فرد است، زیرا نیازها و انتظارات هر فرد و همچنین فرم بینی‌ها متفاوت است. بسته به فرد، می‌توانید جراحی باز یا بسته را انجام دهید.

جراحی بسته به این شکل است که جراح به صورت داخلی و از طریق سوراخ‌های بینی شما عمل می‌کند، یا ممکن است جراحی باز انجام دهید که جراح شما از طریق یک برش در پایه بینی، استخوان و غضروف را تنظیم می‌کند.

⇐ بیهوشی درد را متوقف می‌کند

شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید که در طول جراحی کاملاً خواب هستید. این به این معنی است که در حین جراحی بینی، تا زمانی که جراح روی شما کار می‌کند، دردی احساس نخواهید کرد. نوع بیهوشی که دریافت می‌کنید به نیازها و روش خاص شما و همچنین به ترجیحات جراح بستگی دارد. اگر درخواست خاصی دارید، از قبل، آن را با جراح خود در میان بگذارید.

جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟

اگر یک عمل جراحی ساده باشد، جراحی بینی بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد، هرچند جراحی‌های پیچیده می‌تواند تا ۴ ساعت طول بکشد.

نوع بیهوشی شما نیز بر طول عمل تأثیر می‌گذارد. بیهوشی موضعی به معنای زمان کمتری است؛ زیرا شما در طول جراحی بیدار هستید، در حالی که بیهوشی عمومی به این معنی است که هنگام بهوش آمدن باید شما را تحت نظر داشته باشند.

دکتر احمد علی رجب پور، دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک، با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه جراحی زیبایی بینی، در طول جلسه مشاوره در مورد گزینه‌ها و مدت زمان جراحی و روند آن با شما صحبت کرده و تمامی مراحل را به طور کامل برای شما شرح خواهد داد.

دوره بهبودی پس از جراحی بینی

متأسفانه، بعد از عمل بینی خود نمی‌توانید نتایج جراحی را به سرعت مشاهده کنید و باید اجازه دهید دوره بهبودی طی شود. بسیاری از افراد تصور می‌کنند پس از عمل بینی نمی‌توانند صحبت کنند و در مورد عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی سؤال می‌پرسند که در ادامه به این موضوع پرداخته شده است؛ برخی از اتفاق‌هایی که در دوره ریکاوری تجربه خواهید کرد به شرح زیر است:

֎ تورم

اولین چیزی که هنگام شروع بهبودی متوجه خواهید شد این است که بینی شما بسیار بسته و متورم شده است. احتمالاً هنوز هم آتل‌هایی که جراح شما در طول عمل استفاده کرده است، به علاوه بسته‌بندی‌های داخلی و پانسمان‌ها داخل بینی شما وجود دارد. آیا می‌دانید وقتی مریض هستید و سینوس‌هایتان مسدود می‌شوند، چه احساس ناخوشایندی پیدا می‌کنید؟ این حس شبیه به همان حس است، دردناک نیست؛ اما ناراحت کننده است.

بسیاری تصور می‌کنند که تورم از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی است، در صورتی که صحبت کردن پس از عمل بینی هیچ ارتباطی با تورم بینی و صورت ندارد.

دکتر احمد علی رجب پور گچ شما را یک روز بعد از عمل بینی برمی دارد. پس از بیرون آوردن آنها، فشار آزاد می‌شود، به علاوه دوباره می‌توانید بوی مواد را حس کنید! اسپلینت ها ممکن است تا حدود روزهای ۵-۷ بعد از عمل باقی بمانند.

بهترین راه برای مقابله با این حالت در ابتدا این است که برای جریان خون بهینه و به حداقل رساندن تورم و کبودی، دراز بکشید یا روی تخت بنشینید و بینی خود را بالاتر از سینه خود قرار دهید. در طول ریکاوری پس از عمل بینی خود، تا ۲ هفته پس از جراحی ورزش‌های فشرده انجام ندهید. کارهایی مانند وزنه برداری، شنا و دویدن غیرممکن است. اما می‌توانید پیاده‌روی سبک انجام دهید، اگرچه احتمالاً در ابتدا فقط در اطراف خانه و یا حیاط بهترین است، زیرا در خیابان یا پارک‌ها باید احتمال دهید که توپ بچه‌ها یا حشرات و یا حیوانات به بینی شما ضربه وارد کنند.

بسیاری می‌پرسند عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؛ حرف زدن بعد از عمل بینی عوارضی ندارد و محدودیتی برای حرکت عضله‌های صورت و حرف زدن عادی وجود ندارد. با این حال پیشنهاد می‌شود از داد زدن بعد از عمل بینی پرهیز کنید؛ زیرا ممکن است باعث فشار به بینی و خونریزی شود. ۶۰ تا ۷۰ درصد از تورم بینی و صورت تا ۶ هفته بعد از جراحی بینی از بین می‌رود.

اکنون می‌توانید نماهایی از آن بینی زیبا را که آرزویش را داشتید ببینید! اما هنگامی که پانسمان‌ها از بین رفت، متوجه چیز دیگری خواهید شد.

֎ کبودی

کبودی پس از جراحی کاملاً طبیعی است و بهتر است بدانید که ضرری ندارد، اما ممکن است هفته اول تا حدودی بد به نظر برسد، زیرا از بنفش تیره شروع شده و سپس به سمت سبز و سپس زرد محو می‌شود. برای برخی از افراد، کبودی که در مرحله بهبودی ایجاد می‌شود به سختی قابل مشاهده است، اگرچه برای برخی دیگر کاملاً واضح است. باز هم همه چیز به شخص بستگی دارد و عوارض عمل بینی و نتایج آن فرد به فرد متفاوت است.

ممکن است در اثر جراحی کبودی روی بینی و اطراف چشم خود نیز مشاهده کنید. در ۴۸ ساعت اول از یخ استفاده کنید تا کبودی و تورم به حداقل برسد. تغییر رنگ احتمالاً بین ۱۰ روز تا ۲ هفته طول می‌کشد، اما به زودی از بین می‌رود و مثل اینکه هرگز اتفاق نیفتاده است. وقتی می‌بینید که ثمره کارتان در کانون توجه قرار می‌گیرد، همه چیز را فراموش خواهید کرد!

֎ مراقبت از زخم

این یکی بسیار اساسی و مهم است؛ شما باید زخم خود را همواره تمیز نگه دارید. یک راه عالی برای انجام این کار این است که یک کیو تیپ را در پراکسید هیدروژن آغشته کنید و آن را به آرامی روی خون پوسته‌دار بمالید تا پوسته‌ها حل شود. ممکن است آزار دهنده به نظر برسد، اما بسیار مهم است که مطمئن شوید در مرحله ریکاوری جراحی زیبایی بینی خود دچار عفونت نمی‌شوید و همچنین صورت و بینی شما تا حد ممکن احساس راحتی می‌کنند. این نوع تمیز کردن فقط تا ۵ روز اول ضروری است. پس از آن، خونریزی باید متوقف شود تا دیگر نگران آن نباشید. البته، مراقبت از زخم چیزی است که با جراح خود در میان خواهید گذاشت.

به دلیل پانسمان و گچ نمی‌توانید دوش بگیرید و صورت خود را خیس کنید، بنابراین مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم برای تمیز و خشک نگه داشتن زخم‌ها را در اختیار دارید.

ممکن است فکر کنید که خونریزی در روزهای اول از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی است در صورتی این اتفاق در روزهای اول طبیعی بوده و جزء عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی نمی‌باشد.

دکتر احمد علی رجب پور، تمامی توضیحات و دستورالعمل‌های دوره ریکاوری پس از جراحی بینی را در اختیار شما خواهد گذاشت و به صورت منظم وضعیت شما را چک خواهد کرد. باید دقت داشته باشید که به تمام دستورالعمل‌های دکتر احمد علی رجب پور عمل کنید تا بتوانید روند بهبودی خود را سرعت دهید.

֎ خشکی دهان

خشکی دهان چیزی است که استرس زیادی ندارد، اما یکی از مواردی است که در دوران نقاهت وجود دارد. هنگامی که بینی شما کاملاً از کار افتاده است و تورم در حال کاهش است، تنها چیزی که می‌توانید از طریق آن نفس بکشید دهان شما است. از آنجایی که کارهای زیادی با دهان خود انجام خواهید داد، مانند خوردن، نفس کشیدن، صحبت کردن، دهان بسیار خشک می‌شود. غذای نرم و مرطوب قطعا در ابتدا کمک خواهد کرد و برای مقابله با آن در طول روز می‌توانید مقدار زیادی آب بنوشید.

بدترین زمان خشکی دهان در شب است. با این حال، خشکی دهان چیزی نیست که دردناک باشد، فقط ناراحت کننده است. اما اگر اقدامات لازم برای کاهش آن را زود انجام دهید، بعداً از خود تشکر خواهید کرد. بهتر است در طول شب یک بطری آب در کنار خود قرار دهید تا هر زمان احساس کردید دهانتان خشک شده است، کمی آب بنوشید.

֎ حساسیت

این مسئله ممکن است بدیهی باشد که بینی شما برای مدتی بسیار حساس خواهد بود. در مرحله بهبودی، در مورد همه چیز احساس ناراحتی می‌کنید و ممکن است وسوسه شوید که بینی خود را لمس کنید، به آرامی ماساژ دهید یا فشار وارد کنید، اما بهتر است اصلاً به بینی خود دست نزنید. در حالی که ممکن است از ناراحتی رنج ببرید، تماس با بینی فقط روند بهبودی را به تاخیر می اندازد و زمان بهبودی شما را طولانی تر می‌کند.

شاید گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است، اما زمانی که می‌خواهید بینی خود را لمس کنید یا فشار دهید، سر خود را به کاری گرم کرده که حواس خود را پرت کنید. هرچه دوره نقاهت سریع‌تر به پایان برسد، سریع‌تر تحولی را که منتظرش بودید خواهید دید.

֎ در بینی خود فین نکنید

این امر به خودکنترلی زیادی نیاز دارد، اما در مرحله بهبودی فین نکنید. توصیه می‌کنیم که فین ملایم بینی بعد از ۳ هفته اشکالی ندارد، اما تأکید بر کلمه “ملایم” است. اغلب به شما توصیه می‌شود که هیچ فشاری به طرفین بینی خود وارد نکنید که می‌تواند خسته کننده باشد. با این حال، فقط برای بیش از یک ماه است. این احتمال وجود دارد که شما مدت زیادی، شاید حتی سال‌ها منتظر نتیجه جراحی بینی خود بوده‌اید، بنابراین یک ماه در مقابل این مدتی که منتظر عمل بینی خود بوده‌اید، چیزی نیست.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفداراترین و رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران است. این عمل جراحی همانند تمامی جراحی‌های زیبایی دیگر، مزایا و عوارضی دارد که باید قبل از انجام آن تمامی این مسائل را در نظر بگیرید.

بهترین جراح بینی می‌تواند به شما کمک کند تا کمترین عوارض بینی را تجربه کنید و نتیجه دلخواه را مشاهده نمایید.

دکتر احمد علی رجب پور، یکی از باتجربه‌ترین جراحان زیبایی بینی، در جلسه مشاوره با توضیحات کامل از مراحل و فرایند جراحی و دوره بهبودی، به شما کمک می‌کند تا انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید و همچنین با استفاده از دستورالعمل‌هایی که به شما ارائه می‌دهد، می‌توانید دوره بهبودی خود را تسریع کنید.

در این مقاله در مورد عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی ، داد زدن بعد از عمل بینی و دوره بهبودی جراحی بینی صحبت کردیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

دسته بندی: پزشکی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد