شما اینجا هستید

  آشپزی » بررسی خدمات مختلف اسپیس فریم اسپس سازان ایران

اگر به سازه‌های نمایشگاهی دقت کرده باشید، این نوع اسپیس‌ها را دیده‌اید. البته اسپیس فریم‌ها تنها برای سازه‌های نمایشگاهی کاربرد ندارند و کارایی آن‌ها خیلی بیشتر است. ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم و اطلاعاتی را دربارۀ این محصول پرکاربرد با شما در میان بگذاریم. در حال حاضر می‌توان از اسپیس‌ها برای […]

اگر به سازه‌های نمایشگاهی دقت کرده باشید، این نوع اسپیس‌ها را دیده‌اید. البته اسپیس فریم‌ها تنها برای سازه‌های نمایشگاهی کاربرد ندارند و کارایی آن‌ها خیلی بیشتر است. ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم و اطلاعاتی را دربارۀ این محصول پرکاربرد با شما در میان بگذاریم. در حال حاضر می‌توان از اسپیس‌ها برای برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و همچنین رویدادهای خاص استفاده کرد. این محصول برای مارکتینگ و برندیگ مجموعه‌های مختلف کارایی بسیاری خواهد داشت.

معرفی اسپیس

space frame نوعی سازۀ موقتی به شمار می‌آید که تکه‌های مختلف آن مانند پازل و یا لوگو در یکدیگر چفت می‌شوند. با استفاده از اسپیس فریم‌ها می‌توان اقدام به ساخت داربست نمایشگاهی، قاب بنر، طاق نصرت، استیج، سن و سوله کرد.

یکی از نکات و ویژگی‌های مهمی که در مورد اسپیس فریم‌ها وجود دارد، آن است که این تجهیزات زیبایی، دوام، ماندگاری بالایی داشته و از وزن پایینی برخوردارند. از دیگر ویژگی‌های اسپیس فریم نمایشگاهی می‌توان به انعطاف قطعات و اشکال ظاهری آن اشاره کرد، به همین جهت کسانی که در حوزۀ برپایی سازه‌های نمایشگاهی فعالیت می‌کنند، این سازه انتخاب اول آن‌ها محسوب می‌شود.

 • اسپیس فریم چگونه ساخته می‌شود؟

اسپیس فریم یا قاب بنر به این صورت ساخته می شود که در ابتدا لوله‌های بزرگ و مفتول‌های فلزی کوچک‌تر در ابعاد و اندازه‌های موردنظر برش می‌خورند و سپس با استفاده از جوش CO2، به‌صورت‌های هندسی به‌هم جوش داده می‌شوند. به این ترتیب ضمن به‌دست آوردن مقاومت بالا، زیبایی ظاهری آن‌ها نیز تامین خواهد شد.

پس از اینکه اسپیس‌ها ساخته شد، وارد استخری از آلیاژ و اسید می‌شود. این کار کمک می‌کند تا اسپیس رنگ و ظاهری شفاف پیدا کند و بتواند در برابر زنگ‌زدگی مقاومت کند. هرچه عملیاتی که برای ساخت اسپیس انجام می‌شود با دقت و کیفیت بالایی صورت گیرد، بر قیمت اسپیس تاثیرگذار خواهد بود. به همین منظور طراحی و ساخت اسپیس ایده‌آل باید به‌گونه‌ای انجام شود که بتواند شرایط زیر را دارا باشد:

 1. باید اسپیس فریم‌ها به‌طور دقیق برای همان کاربری طراحی و ساخته شده باشند. به‌طوری که بتوانند برای انجام همان کار مورد استفاده قرار گیرند.
 2. طراحی آن از نظر ظاهری به‌گونه‌ای انجام شود که بتواند به زیبایی بصری سازۀ نمایشگاهی کمک کند.
 3. در ساخت اسپیس فریم باید تمامی تمهیدات صورت گیرد تا از استحکام بالایی برخوردار شود.
 4. سازندۀ اسپیس باید به‌گونه‌ای تولید و ساخت این نوع تجهیزات را انجام دهد که علاوه‌بر بهترین حالت ممکن ارائه، هزینۀ اضافی بر دوش مشتری گذاشته نشود.

 • از اسپیس space frame در چه جاهایی می‌توان استفاده کرد؟

اسپیس‌ها کاربردهای متنوعی دارند که در ادامه به شرح برخی از کاربردهای این سازۀ محبوب خواهیم پرداخت:

 1. با استفاده از این سازه‌ها می‌توان غرفه‌های متنوع و مختلف نمایشگاهی برپا کرد. ویژگی اسپیس فریم آن است که می‌توان از آن‌ها در فضای داخلی و خارجی استفاده کرد.
 2. امکان برپایی سوله، سالن، تونل و به‌طور کل سازه‌های موقت عظیم با استفاده از این تجهیزات وجود دارد.
 3. این نوع تجهیزات کمک می‌کنند تا بتوان اقدام به ساخت قالب بنر برای تبلیغات محیطی و همچنین استیج و سن کرد.
 4. از اسپیس می‌توان برای ساخت طاق نصرت و تمامی المان‌های مذهبی مانند ایستگاه‌های صلواتی استفاده کرد.
 5. با به‌کارگیری اسپیس فریم space frame می‌توان به‌طور موقت پارکینگ یا انباری ایجاد کرد و پس از مدتی استفاده آن را جمع نمود.
 6. همچنین از این محصول می‌توان در ایجاد نمای سازه‌های موقت نیز استفاده کرد.
 • مزایای استفاده از اسپیس

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، از این تجهیزات می‌توان جهت ساخت سازه‌های مختلفی استفاده کرد. اما بیشترین کاربردی که این محصول دارد، در امر تبلیغات است. اما از مزایای بسیار این سازه‌ها نمی‌توان غافل شد. ما در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. امکان عبور آسان کابل برق و یا حرارت برای آن مهیا شده‌است.
 2. حمل و نقل و جابه‌جایی این محصول آسان بوده و می‌توان از آن در هر نوع شرایط آب‌وهوایی و در تمامی نقاط کشور استفاده کرد. به این ترتیب برای ساخت سازۀ نمایشگاهی بسیار مناسب است.
 3. چنانچه مایل به ساخت غرفه هستید، این محصول کارایی بسیار خوبی دارد، از آن جهت که می‌توان نورپردازی‌های خوبی روی آن انجام داد.
 4. این تجهیزات را به‌راحتی می‌توان نصب و جمع‌آوری کرد. این ویژگی که می‌توان آن را به‌آسانی باز و بسته کرد، سبب شده‌است تا بر محبوبیت استفاده از آن افزوده شود.
 5. قطعات اسپیس space بسیار منعطف هستند. به همین جهت می‌توان از آن‌ها به هر شکلی و برای ساخت سازه‌های موقتی یا حتی برخی سازه‌های دائمی استفاده کرد.
 6. اسپیس فریم علاوه‌بر اینکه ظاهر زیبایی دارد، هزینۀ احداث آن بسیار اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.
 7. اسپیس فریم‌ها به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که عوامل مخرب محیطی بر آن‌ها تاثیری نخواهد داشت.
 8. اسپیس‌ها از ایمنی بالایی برخوردارند. به طوری که چنانچه از بست‌های محکمی برای آن استفاده شود و دقت کافی در نصب آن‌ها به‌کار گرفته شود، می‌توانند مدت‌ها بدون هیچ مشکلی باقی بمانند.

جمع‌بندی

اگر اکنون نیاز به استفاده از اسپیس برای طراحی و ساخت غرفه‌های نمایشگاهی و کارهای تبلیغاتی محیطی، بنری و … دارید، می‌توانید با مراجعه به سایت اسپیس سازان ایران، تمامی پروژه‌هایی که با استفاده از این تجهیزات آماده شده‌است را ببینید و سپس با دریافت راهنمایی و مشاوره‌های لازم، محصولی که نیاز دارید را به شرکت اسپیس سازان ایران سفارش دهید.

گفتنی است که شما هم می‌توانید این محصول را اجاره کرده و یا خریداری کنید. شرکت اسپیس سازان ایران صفر تا صد این عملیات را برای شما انجام خواهد داد. چنانچه به‌‌دنبال اجارۀ این سازه هستید، می‌توانید از خدمات این شرکت در تهران و کرج استفاده کنید. اما چنانچه مایل به خریداری کردن این محصول هستید، شرکت اسپیس سازان ایران می‌تواند سفارش شما را در هر جایی از ایران که هستید آماده کرده و ارسال نماید.

بهتر است در همین قسمت نکته‌ای را در خصوص خرید این محصول با شما در میان بگذاریم. عوامل مختلفی در تعیین قیمت این نوع سازه موثر هستند. مواد تشکیل‌دهندۀ اسپیس فریم نمایشگاهی و به‌طور کل تمامی اسپیس‌ها، مهم‌ترین فاکتور در تعیین قیمت آن است. هرچه مواد اولیۀ به‌کاررفته در ساخت این سازه بیشتر باشد، به همان نسبت قیمت هر شاخه از این تجهیزات نیز بالاتر خواهد رفت. فاکتور دیگری که در قیمت اسپیس موثر است، تعداد رکاب به‌کاررفته در ساخت هر شاخه از این تجهیزات است. هر اندازه تعداد رکاب در هر متر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

منبع:  spacesazaniran.com

دسته بندی: آشپزی, بازرگانی, خدمات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد