شما اینجا هستید

    کسب و کار » بررسی انواع درب های اتوماتیک پارکینگی و تعمیرات آن

درب اتوماتیک پارکینگ کمتر ساختمان نوسازی را می‌توانید پیدا کنید که از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده نکرده باشد. زمانی که از چنین دربی استفاده می‌کنید برای باز و بسته کردن درب پارکینگ نیازی به پیاده شدن از ماشین نخواهید داشت و می‌توانید به‌راحتی با استفاده از یک ریموت درب پارکینگ را باز کنید. استفاده از […]

درب اتوماتیک پارکینگ

کمتر ساختمان نوسازی را می‌توانید پیدا کنید که از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده نکرده باشد. زمانی که از چنین دربی استفاده می‌کنید برای باز و بسته کردن درب پارکینگ نیازی به پیاده شدن از ماشین نخواهید داشت و می‌توانید به‌راحتی با استفاده از یک ریموت درب پارکینگ را باز کنید. استفاده از درب اتوماتیک برای پارکینگ به شما کمک می‌کند تا بتوانید ظاهر زیباتری به ساختمان خود ببخشید ضمن آن که سطح ایمنی بسیار بیشتری نبست به درب عادی دارند. امروزه استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ در اغلب ساختمان‌ها بسیار مشاهده می‌شود و این نوع درب‌ها با توجه به مزایا و کاربردهایی که دارند، توانسته‌اند توجه طرف‌داران و علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جلب کنند.

 

معرفی انواع درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ در سایزهای مختلفی در دسترس هستند و چارچوب تعیین شده برای جایگاه درب در این پروسه بسیار تأثیرگذار خواهد بود. انواع درب پارکینگ اتوماتیک عبارت‌اند از:

  • درب پارکینگ اتوماتیک لولایی
  • درب پارکینگ اتوماتیک ریلی
  • درب پارکینگ اتوماتیک زیر سقفی
  • درب پارکینگ اتوماتیک کرکره‌ای

هر یک از این درب‌ها کارکرد خود را دارند و نمی‌توان از هر نمونه در همه موقعیت‌ها استفاده کرد. برای اینکه بتوانید بهترین کارکرد را از هر در داشته باشید حتماً از مشاوره افراد خبره در این زمینه استفاده کنید یا اطلاعات تکمیلی دراین‌خصوص را به‌صورت کامل به دست آورید.

معرفی درب پارکینگ اتوماتیک لولایی

یکی از رایج‌ترین انواع درب‌های اتوماتیک برای پارکینگ، درب‌های اتوماتیک لولایی هستند که در دو نوع تک لنگه و دو لنگه موجود هستند. این درب‌ها با استفاده از یک موتور به حالت اتوماتیک تغییر کاربرد می‌دهند و با استفاده از یک ریموت به طرفین باز می‌شوند. این درب‌ها برای مجتمع‌های مسکونی و اداری بسیار مناسب هستند. این درب‌ها معمولاً فضای بیشتری را در اختیار اتومبیل‌ها برای عبور کردن قرار می‌دهند.

ساختمان‌هایی که دارای حیاط هستند بهترین گزینه برای نصب درب‌های دولنگه و تک لنگه لولایی هستند چراکه برای باز شدن درب نیاز به یک فضای مناسب است بنابراین نباید در فضای کوچک از این درب‌ها استفاده شود چراکه ممکن است درب پارکینگ فضای موردنیاز برای جابه‌جایی اتومبیل‌ها را محدود کند.

معرفی درب اتوماتیک پارکینگ ریلی

درصورتی‌که فضای کافی در سمت چپ یا راست درب پارکینگ وجود داشته باشد، و فضای پارکینگ کم باشد می‌توانید از درب‌های ریلی استفاده کنید. این درب‌ها روی یک ریل حرکت می‌کنند و هنگام باز شدن، فضایی از پارکینگ را اشغال نمی‌کنند. زمانی که درب ورودی شما وزن زیادی داشته باشد، شاید یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای شما استفاده از همین درب‌های ریلی باشد. همچنین استفاده از این نوع از درب‌های پارکینگ بسیار ساده‌تر از انواع دیگر است.

درب پارکینگ اتوماتیک زیر سقفی

درصورتی‌که پارکینگ شما فضای کافی برای استفاده از درب‌های لولایی را نداشته باشد، باید از درب‌هایی استفاده کنید که مکانیزم حرکتی آن‌ها به‌صورت عمودی باشد. درب اتوماتیک زیر سقفی یکی از انواع مدرن درب‌هایی است که به‌صورت عمودی حرکت می‌کنند. این درب‌ها معمولاً تا ارتفاع ۲۴۰ سانتی قابلیت بازشوندگی دارند و طول آن‌ها نیز در اندازه‌های مختلف متغیر است. این درب‌ها که به درب‌های سکشنال نیز معروف هستند، از چندین پنل تشکیل می‌شوند و این پنل‌ها به دلیل ساختاری که دارند به‌عنوان عایق‌های صوت شناخته می‌شوند و صدای ناشی از حرکت درب را به حداقل می‌رسانند.

این درب‌ها ۹۰ درجه تغییر حالت می‌دهند و ازآنجاکه حرکت آن‌ها در ارتفاع انجام می‌شود، کمترین فضای ممکن را اشغال می‌کنند. از همین رو می‌توان آن‌ها را به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های ممکن برای پارکینگ‌های کوچک دانست. این درب‌ها دارای سنسورهای حرکتی هستند و به همین دلیل در هنگام باز و بسته شدن، پیش از برخورد با سطح سخت (زمین) سرعتشان به حداقل می‌رسد و بدین صورت از آسیب‌دیدگی آن‌ها جلوگیری می‌شود. یکی از مزیت‌های استفاده از این درب‌ها آن است که در هنگام استفاده مکرر دچار آسیب نیستند و می‌توان از آن‌ها در مکان‌های پر رفت‌وآمد نیز استفاده کرد. از همین رو می‌توان درب زیر سقفی اتوماتیک را گزینه‌ای مناسب برای ادارات و منازل مسکونی دانست.

معرفی درب پارکینگ کرکره‌ای

یکی از ساده‌ترین فرایندها در درب‌های پارکینگ را درب پارکینگ کرکره‌ای در اختیار دارد. این درب‌ها از نظر امنیتی بسیار مناسب هستند و باتوجه‌به تنوع رنگ و ظاهر آن‌ها می‌توان گفت که می‌توانند به ساختمان شما زیبایی ببخشند. این نوع از درب‌ها نیز فضایی از پارکینگ شما را اشغال نمی‌کنند در نتیجه می‌توانید از آن‌ها برای ساختمان‌هایی با مساحت پارکینگ محدود استفاده کنید. کرکره‌ای که به‌عنوان مسیر ورودی پارکینگ ساختمان شما در نظر گرفته می‌شود به کمک نیروی برق از طریق یک موتور به‌صورت عمودی حرکت می‌کند و نیازی به فضای اضافه در جهات مختلف جغرافیایی ندارد.

از ویژگی‌های بارز این درب‌ها آن است که با استفاده از مواد شوینده می‌توانید آن‌ها را تمیز کنید ضمن آنکه قابلیت تبدیل‌شدن به یک درب دستی را نیز دارند. درصورتی‌که موتور درب پارکینگ شما دچار مشکل شود یا اینکه برق قطع شود، به‌راحتی می‌توانید با اهرم دستی، درب پارکینگ را باز یا بسته کنید.

در زمانی که شما از یک درب اتوماتیک برای پارکینگ خود استفاده می‌کنید، نیروی برق به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با استفاده از یک ریموت، درب پارکینگ را باز یا بسته کنید. درب‌های ریموتی تنها برای پارکینگ‌ها مورداستفاده قرار نمی‌گیرند و در بسیاری از تجارت‌ها به‌عنوان یک درب ایمن از آن‌ها استفاده می‌شود. طلافروشی‌ها، آزمایشگاه‌ها و همچنین کرکره بسیاری از مغازه‌ها در حال حاضر از جمله درب‌های ریموتی هستند.

خرید درب‌های اتوماتیک پارکینگ

اگر قصد خرید درب اتوماتیک برای پارکینگ خانه خود هستید، تلاش کنید تا گزینه‌ای را برای خود انتخاب کنید که بتواند بهترین کارایی را برای شما به ارمغان آورد. برای مثال درصورتی‌که پارکینگ شما فضای کوچکی دارد، درب‌های اتوماتیک لولایی نمی‌توانند گزینه‌های مناسبی خوانده شوند و در این صورت بهتر است از درب‌های کرکره‌ای یا زیر سقفی استفاده کنید.

قبل از خرید درب اتوماتیک بهتر است که هدف خود را از استفاده این نوع درب مشخص کنید و متناسب با آن هدف یکی مدل مناسب از انواع درب‌های اتوماتیک را انتخاب نمایید اما اگر در امر انتخاب و خرید دچار ابهام و تردید شده اید و نمی دانید باید کدام نوع درب برای ساختمان خود استفاده کنید، تنها اقدامی که باید انجام دهید مشورت کردن با افراد با تجربه در این حوزه می‌باشد اما مشکل بیشتر افراد این است که نمی‌توانند به این افراد متخصص برای مشورت دسترسی داشته باشند.

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، بهتر است از مشورت تیم تخصصی آتی دُر “atidoor.com” استفاده کنید تا ایشان با بررسی شرایط درب ورودی خانه یا محل کار شما و باتوجه به ظرفیت پارکینگ شما دربی مناسب را به شما پیشنهاد کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های آتی در آن است که این مجموعه خدمات پس از فروش بسیار مناسبی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و در نتیجه شما می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید و با کمترین هزینه ممکن به تعمیر جک درب پارکینگ  تجهیزات مرتبط با آن بپردازید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت  آتی در ، https://www.atidoor.com  و یا با آدرس ایمیل [email protected] مکاتبه نموده و یا با شماره تماس ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۱  در ارتباط  باشید.

دسته بندی: کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد