شما اینجا هستید

    صنعت » برترین دستگاه ها و تجهیزات پرورش آبزیان شیل تکنیک

شرکت لوتوس صنعت سازان مازندران (شیل تکنیک) از جمله واحد های فعال در عرصه طراحی و تولید تجهیزات مورد نیاز برای آبزی پروری می‌باشد . در ادامه به برخی از محصولات تولیدی این شرکت پرداخته می‌شود هوادهی چیست و چه فایده ای دارد؟ هوادهی روشی است که از آن طریق اکسیژن محلول در آب با […]

شرکت لوتوس صنعت سازان مازندران (شیل تکنیک) از جمله واحد های فعال در عرصه طراحی و تولید تجهیزات مورد نیاز برای آبزی پروری می‌باشد . در ادامه به برخی از محصولات تولیدی این شرکت پرداخته می‌شود

هوادهی چیست و چه فایده ای دارد؟

هوادهی روشی است که از آن طریق اکسیژن محلول در آب با هوا در حالت تعادل (اشباع) در می آید. این کار به کمک دستگاههای مکانیکی انجام می شود. هر وسیله ای که بتواند آب و هوا را مخلوط کند نوعی هواده است ولی چون راندمان کار و مصرف انرژی و هزینه اجرا خیلی اهمیت دارند ما برای هوادهی از دستگاه مخصوص هواده مانند دستگاه هواده آبزیان استفاده می کنیم بطور کلی دو روش برای هوادهی وجود دارد. یکی تزریق هوا یا اکسیژن خالص در آب (مثل پمپ اکواریوم ـ بلوور و غیره) دوم همزدن آب یا فواره کردن آن برای ایجاد تعادل اکسیژن .بنابراین  هوادهی علاوه بر تولید اکسیژن نوعی همزدن آب و یکنواخت کردن لایه های حرارتی و غذایی آن هم هست. ضمناً هوادهی به خروج ضایعات سمی که به شکل گاز در آب محلول هستند کمک می کند.

بطور کلی هواده انتخابی باید این مزایا را داشته باشد:

۱- سبک و قابل حمل باشد.
۲- در طول دوره نیازی به تعمیرات و روغنکاری نداشته باشد.
۳- باید بتواند یک دوره پرورش ماهی را پیوسته کار کند.
۴- ارزان باشد.
۵- تکنولوژی پیچیده ای در آن بکار نرفته باشد.
۶- راندمان انتقال اکسیژن به آب نسبت به مصرف انرژی بالا باشد (مثلاً ۵/۱ کیلوگرم اکسیژن در ساعت به ازاء هر اسب بخار)

معرفی دستگاه هواده ایرجت

یکی از قدرتمندترین انواع دستگاه های هواده آبزیان، نمونه های ایرجت هستند. این دستگاه به صورت شناور بر روی سطح آب عمل می کند و به همین علت نوسانات و جریان آب تاثیری روی عملکرد آن ندارد.ایرجت ها دارای یک الکترو موتور می باشند که به یک پره درون لوله ای تو خالی متصل می شوند.این سیستم بر روی شناور نصب می شود و روشن کردن دستگاه، الکتروموتور شروع به چرخش و مکش هوا به داخل آب می کند.

دستگاه هواده ایرجت شیل تکنیک ایرانی ویژگی های منحصر به فردی دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

موجب افزایش اکسیژن موجود در آب می شود.

جنس بدنه آن در مقابل زنگ زدگی مقاوم است.

قابل حمل و جابجایی آسان

قابلیت تنظیم زاویه هوادهی

مناسب برای استخرهای عمق بالای یک و نیم متر

مدل های تولیدی توسط شرکت های ایرانی دارای گارانتی و هم چنین خدمات پس از فروش می باشند.

 

دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی

تولید دستگاه های هواده با کارایی مناسب می تواند تاثیر زیادی بر بهینه تر شدن پرورش ماهیان داشته باشد و بهره وری را در این زمینه افزایش دهد.به همین دلیل تولید کنندگان به فکر تولید دستگاهی افتادند که مزیت زیادی برای پرورش دهندگان داشته باشد.این دستگاه، دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی است که با استفاده از مکانیزم های بروز تولید شده است.کار هوادهی با استفاده از این دستگاه به خوبی انجام شده که باعث پرورش مناسب و بهتر ماهیان شده است.

فروش هواده ایرجت

دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی دارای کارایی و کاکرد ویژه ای است با این حال فروش مقرون بصرفه ای دارد
این دستگاه با توجه به اینکه استقبال خرید گسترده و زیادی دارد از قیمت فروش مناسبی برخوردار می باشد.
قیمت تعیین شده برای فروش این دستگاه به صورت خرید مستقیم از کارخانه بسیار ارزان و به صرفه می باشد.

هواده اسپلش

دستگاه هواده اسپلش شیل تکنیک یک دستگاه هوادهی با کیفیت و اکسیژن رسانی بالا می باشد، که co2 را از آب خارج کرده و محیط پرورش را غنی از اکسیژن می کند. هوادهی با اسپلش همچنین عملیات هوادهی را برای ماهیان گرمابی در استخرهای خاکی انجام می دهد.فواره کردن آب توسط این دستگاه از اصلی ترین کاربرد های آن برای استفاده مستقیم در آب استخر می باشد.

مزایای استفاده :

استفاده از هوادهی با اسپلش عملی است که طی آن آب وهوا باهم مخلوط شده و درنتیجه میزان اکسیژن محلول درآب به حداشباع نزدیکتر میشود واکسیژن موردنیاز برای مصرف ماهی تامین می گردد.

 

مزایای ویژه اسپلش:

موتور ضد آب دارند و آب به داخل موتور نفوذ نمی کند.

هواده دائم کارند و به سبب داخل آب بودن موتور براحتی خنک می شود به تبع در این مورد اسپلش ها استهلاک بسیار پایین دارند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم ان قیمت ارزان تر ان نسبت به سایر هواده های موجود است که باعث متمایز شدن ان نیز شده است.

این دستگاه نیز در دو دسته تک فاز و سه فاز نیز موجود است که باز انتخاب را برای افراد متناسب به نیاز اسان میکند.

درام فیلتر

دستگاه درام فیلتر شیل تکنیک جهت تصفیه ذرات معلق در آب است. درام فیلتر، فیلتری بسیار موثر و کارآمد برای آب های آلوده در مزارع پرورش ماهی، فاضلاب های صنعتی، کشتارگاه ها، که این عمل را بدون وقفه انجام داده و آب را تصفیه می‌کند. ساده ترین فیلترهای مکانیکی توری های مختلفی هستند که مانع ازعبور ذرات معلق آب می شوند. اما مشکل این توری ها مسدود شدن یا کیپ شدن آنها می باشد. بنابراین آنها کمتر مورد استفاده قرار میگیرند مگر اینکه به طور مداوم به صورت معکوس شستشو شوند.

روش دیگر برای از حذف ذرات معلق، رسوب دادن یا ته‌نشین کردن این ذرات در مخازن مخصوص است. در استخرهای آرامش یا رسوبگیر سرعت حرکت آب باید به صورتی تنظیم گردد تا ذرات معلق با آرامش ته‌نشین شوند. در صورت استفاده از صفحات مشبک که به صورت لایه لایه در استخر رسوبگیر روی هم قرار می‌گیرند. راندمان ترسیب بهتر و سریع‌تر انجام می‌گیرد.در روش هیدروسیلکون باز یا ترسیب‌کننده چرخشی، جریان گردابی ذرات معلق تحت تاثیر نیروی چرخشی آب ته‌نشین و در نقطه‌ی مرکزی سازه تخلیه می‌گردند. راندمان این روش از استخرهای رسوبگیر مستطیلی بهتر و بالاتر است و در نتیجه عمل حذف ذرات معلق بهتر انجام می‌شود.

انواع درام فیلتر

درام فیلتر استیل
در سایز های بزرگ ساخته می شود، کاور بیرونی آن از جنس استیل، برای جلوگیری از خروج آب کثیف به بیرون می باشد.

 

پلیمری
درام فیلترهایی که با مواد پلیمری در ابعاد کوچک ساخته می شوند. برای کامپکت های فیلتری، سایت هایی که بچه ماهی تولید می کنند و ماهی کوچک پرورش می دهند، استفاده می شود. این درام فیلتر ها از جنس ای بی اس و پلی اتیلن ساخته می شوند.

 

شرکت لوتوس صنعت سازان مازندران با برند (شیل تکنیک)

از جمله واحد های فعال در عرصه طراحی وتولید تجهیزات مورد نیاز برای آبزی پروری می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ در زمینه های تولید و توزیع تجهیزات مزارع پرورش ماهی، تامین خوراک ماهیان سرد آبی و گرم آبی، انجام امور بازرگانی و مشاوره تخصصی آبزیان آغاز نموده است. این شرکت با ایجاد چارت های شخص سازمانی و همچنین حلقه های مطمئن، خدمت رسانی گسترده ای را در ایران و برخی کشور های منطقه از جمله عراق، ارمنستان، آذربایجان، تایلند و ترکیه آغاز نموده است و با ارائه بهترین محصولات از نظر کیفیت و کارایی بالا و با همکاری متخصصین فنی و کار آزموده که در واحد تولید صنعتی و دفتر مرکزی شرکت مشغول به فعالیت می باشند، تمامی تلاش خود را در راستای کسب رضایت مشتریان خود که از اهداف بزرگ این شرکت می باشد.

کارخانه و دفتر فروش:

۴۴۷۸۲۰۰۶ – ۰۱۱

۴۴۷۸۲۱۹۵ – ۰۱۱

۴۴۷۸۲۱۹۶ – ۰۱۱

دسته بندی: صنعت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد