شما اینجا هستید

    بازرگانی » برآورد محبوب ترین مصالح نما ساختمان در ۳۰ دقیقه!
نحوه برآورد قیمت مصالح

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که برای نمای ساختمان خود از چه متریالی استفاده کنید که بتواند علاوه بر زیبایی نامحسوس از هزینه ی مقرون به صرفه ای نیز برخوردار باشد، از این رو در این مقاله با سه نوع از پرکاربردترین متریال های بروز در دنیای مصالح نمای ساختمان آشنا خواهیم شد؛ با ما همراه باشید.

یکی از چالش های کارفرمایان برای انتخاب نوع متریال برای نمای ساختمان خود، برآورد قیمت مصالح نمای ساختمان می تواند باشد، از این رو در این مقاله راهکاری برای برآورد سه متریال رایج در نمای ساختمان که شامل بوردکس، نمای hpl و سمنت برد میشود را توضیح خواهیم داد.

محاسبه ی تعداد پنل ها در ۵ ثانیه!

برای آنکه بتوانید قیمت متریال نمای ساختمان خود را محاسبه کنید، باید تعداد برگ های مورد نیاز در نمای ساختمان خود را محاسبه کنید، برای این کار کافیست ابعاد اصلی پانل مورد نظر خود را بدانید!

برای مثال ابعاد پانل های سمنت برد و بوردکس ۲٫۴۰*۱٫۲۰ و پانل های نمای اچ پی ال ۳٫۰۵*۱٫۳۰ است، که با ضرب هر یک از ابعاد ذر شده می توانید مساحت اصلی پانل مورد نظر خود را به دست آورید.

به این صورت که ابعاد پانل های سمنت برد یا بوردکس (هر برگ از سمنت برد یا بوردکس ۲٫۸۸ که حاصل ضرب ۱٫۲ در ۲٫۴ است به دست خواهد آمد و ابعاد پانل های نمای hpl (هر برگ از نمای اچ پی ال) ۴٫۵۵ است، از این رو در برای محاسبه ی تعداد برگ های متریال مورد نظر خود، کافیست متراژ نمای ساختمان خود را در مساحت یک برگ از آن متریال تقسیم کنید.

نحوه برآورد قیمت مصالح

برای مثال تصور کنید نمای ساختمان شما ۱۰۰ متر است و می خواهید تعداد برگ های مورد نیاز از هر ۳ متریال ذکر شده در قبل را به دست آورید در این صورت:

نحوه محاسبه ی تعداد برگ های مورد نیاز در دو متریال سمنت برد و بورد کس با توجه به متراژ:

(تعداد پانل های بوردکس یا سمنت برد)۳۴٫۷۲۲ = (مساحت هر برگ سمنت برد یا بوردکس)۲٫۸۸ ➗ (متراژ نما فرضی)۱۰۰

نکته: از آنجایی که تعداد برگ های محاسبه شده دارای اعداد اعشاری است، باید تعداد برگ های مورد نیاز در نمای ساختمان خود را رند کنید، از این رو برای سفارش تعداد برگ های مورد نظر در دو متریال سمنت برد و بوردکس باید ۳۵ برگ را سفارش دهید.

نحوه محاسبه ی تعداد برگ های مورد نیاز در متریال نمای hpl با توجه به متراژ:

(تعداد ورق مورد نیاز از متریال اچ پی ال در ۱۰۰ متر)۲۱٫۹۷۸ = (مساحت هر برگ ورق اچ پی ال )۴٫۵۵ ➗ (متراژ نما فرضی)۱۰۰

نکته: برای سفارش تعداد ورق های مورد نیاز در نمای hpl خود باید تعداد ورق های به دست آمده را رند کرده و ۲۲ ورق برای نمای hpl ساختمان خود سفارش دهید.

خودت قیمت مصالح نمات رو برآورد کن!

مقایسه قسمت سه متریال سمنت برد، بوردکس و نمای hpl!

شاید این سوال برای شما هم به وجود امده باشد که این سه متریال چه تفاوت هایی با هم دارن و قیمت های آن ها بر چه حسابی محاسبه خواهد شد.

یکی از ارزان ترین متریال استفاده شده در نمای ساختمان که امروزه مورد استقبال بسیاری از کارفرمایان و پیمانکاران قرار گرفته است، متریال سمنت برد است، این نوع از متریال که پایه اصلی آن از سیمان است و مقاومت بالاییی در برابر آتش و رطوبت دارد را می توان در ضخامت های ۶، ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۸ میلی متر تهیه کرد، که هر یک از ضخامت های ذکر شده از هزینه ی متفاوتی برخوردار هستند و دارای دو طرح متفاوت ساده و طرح چوب هستند.
با این حال مصالح سمنت برد به نسبت دو متریال دیگر (بوردکس و نمای hpl) از هزینه ی مقرون به صرفه ای برخوردار است و امکان استفاده در نمای ساختمان، سقف کاذب، کف، محیط های مرطوب و … را دارد.

خرید از تولید کننده

دو متریال ذکر شده دیگر که شامل بوردکس و نمای hpl هستند، از هزینه بالاتری نسبت به مصالح سمنت برد برخوردارند. (برای مثال هزینه مصالح بردکس نسبت به سمنت برد ۲ برابر و هزینه مصالح hpl نسبت به سمنت برد ۴ برابر است.) با این حال هر یک از متریال های ذکر شده بسته به سلیقه ی کارفرما می تواند زیبایی منحصر به فردی را به نمای ساختمان شما القا کند.

نکته حائز اهمیت در دو متریال بوردکس و اچ پی ال این است که عموما این دو متریال وارداتی بوده و با قیمت یورو به فروش می رسد، با این حال در صورتی که بتوانید از شرکت های بدون واسطه برای خرید این نوع از متریال ها استفاده کنید، می توانید هزینه های تهیه متریال ساختمانی خود را کاهش دهید.

برآورد قیمت در کمترین زمان

راهکاری برای محاسبه ی برآورد قیمت در کمتر از ۳۰ دقیقه

یکی از راهکارهای محاسبه ی قیمت متریال های مورد نظر خود در کمتر از ۳۰ دقیقه به صورت پیش فاکتور تماس با شرکت های باتجربه و حرفه ای همچون شرکت نما دیزاین است، این شرکت که تشکیل از کادر مهندسی و اجرایی با سابقه و حرفه ای است، می تواند محاسبه متریال، زیرسازی فولادی و زیرسازی آلومینیومی (در صورت نیاز) را در کمتر از ۳۰ دقیقه به صورت پیش فاکتور به شما ارائه دهد، برای برآورد متریال های نمای ساختمان خود اعم از سه متریال ذکر شده می توانید همین حالا به سایت نما دیزاین مراجعه کنید و با تماس با تیم فروش این شرکت پیش فاکتور خود را تنها کمتر از ۳۰ دقیقه تحویل بگیرید.

دسته بندی: بازرگانی, ساختمانیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد