شما اینجا هستید

با پول کم آیا می‌توان در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد؟

با پول و سرمایه کم چه روش‌های سرمایه گذاری با پتانسیل سود عالی در دسترس ما قرار دارند؟ حضور در بازار سرمایه و سرمایه گذاری در دنیای امروز، تبدیل به اولویت اصلی مردم شده و در این بین، استفاده از پتانسیل‌های فوق العاده بازار ارز دیجیتال یکی از ملزومات سرمایه‌گذاری در دنیای امروزی است. خرید ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در این بازار می‌تواند راز رسیدن به موفقیت‌های مالی قابل توجه حتی با سرمایه‌های کم باشد. اگر سرمایه خیلی زیادی در اختیار ندارید و به دنبال یک روش سرمایه گذاری با پتانسیل سود بالا می‌گردید، خرید ارز دیجیتال می‌تواند بهترین گزینه باشد.

اما با پول کم روی کدام ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟ در این مقاله با شما همراه هستیم تا پیشنهاداتی جذاب برای خرید ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

خرید ارز دیجیتال با پول کم

قبل از هر چیزی باید شرایط خرید ارز دیجیتال با پول کم را بررسی کنیم. قیمت ارز دیجیتال، یکی از عوامل تعیین کننده در سرمایه گذاری با پول کم است. به صورت کلی برای کسانی که پول کمی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در اختیار دارند، دو راه حل وجود دارد.

۱- به دنبال خرید ارزهای دیجیتال شناخته شده اما کم سود بروند که ریسک سرمایه گذاری کمتری دارند. این دست از ارزهای دیجیتال معمولا نمی‌توانند سودهای آن‌چنانی برای این دست از سرمایه گذاران ایجاد نمایند.

۲- راه حل دوم این است که سرمایه کم خود را بر روی رمز ارزهایی با قیمت پایین اما پتانسیل رشد قابل توجه قرار دهند. این رمز ارزها در صورت رسیدن به قیمت‌های چند دلاری می‌توانند سود چندین هزار برابری را برای شما رقم بزنند. البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاری روی این ارزها پرریسک‌تر بوده و ممکن است سرمایه شما از دست برود. برای انتخاب این دسته از ارزهای دیجیتال، باید تحقیقات خود را کامل انجام داده و ارزهای معتبر را انتخاب کنید.

با این شرایط اگر به دنبال خرید ارز دیجیتال با قیمت کم هستید، لازم است تا بهترین‌ها را بشناسید. ترفندهای زیادی برای شناخت بهترین ارزهای دیجیتال با قیمت پایین وجود دارد که منطقی‌ترین آنها استفاده از تحلیل فاندامنتال و بررسی شرایط این رمز ارزها از صفر تا صد است.

دسته‌بندی ارزهای دیجیتال با قیمت کم

قیمت ارز دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موضوع حتی در ارزهای دیجیتال با قیمت زیر یک دلار نیز صادق است. به‌صورت کلی یک ارز دیجیتال بنا به شرایطی مانند:

 • ماهیت و کاربردهای تعریف شده برای آن
 • تعداد سکه‌های در گردش
 • میزان عرضه و تقاضا در بازار

قیمت گذاری می‌شوند. البته عوامل دیگری هم در این قیمت ارز دیجیتال تاثیر خواهند داشت که در اولویت بعدی قرار گرفته و به نوعی، تاثیر آنها در همین عوامل دیده می‌شود. به‌عنوان مثال قرار گرفتن یک رمز ارز در لیست تعداد بیشتری از صرافی های ارز دیجیتال یکی از این عوامل است که تاثیر آن را در بحث میزان عرضه و تقاضا می‌توان ارزیابی نمود.

این اطلاعات نشان می‌دهد که قیمت ارز دیجیتال همیشه به دلیل بی‌کیفیت بودن رمز ارز مورد نظر پایین نیست. بلکه در بسیاری از مواقع قیمت ارز دیجیتال مورد نظر در شرایط خوبی با توجه به مشخصات آن قرار گرفته است. از این رو سعی داریم تا ارزهای دیجیتال زیر ۱ دلار را به دو دسته تقسیم کنیم:

۱- ارز‌های دیجیتال که از نظر کاربردی  پتانسیل‌هایی بالایی داشته و از جمله بهترین‌های بازار محسوب می‌شوند. این ارزها در صورت مساعد بودن شرایط می‌توانند ارزش واقعی خود را پیدا کرده و رشد خوبی داشته باشند.

۲- ارزهای دیجیتالی که هنوز نمی‌توان اعتبار خیلی زیادی برای آنها در نظر گرفت و عملا در صورت رسیدن به اعتبار بالا ممکن است با انفجارهای قیمتی روبرو شوند.

کلید موفقیت در خرید ارز دیجیتال با قیمت پایین و رسیدن به سودهای قابل توجه در این معادله پیدا کردن رمز ارزهایی است که در حال حاضر قیمت پایینی دارند اما شرایط آنها نشان می‌دهد که به‌زودی می‌توانند به قیمت‌های بالایی نیز برسند.

ارزهای دیجیتال زیر یک سنت

هر دلار ۱۰۰ سنت است. وقتی قیمت ارز دیجیتال زیر ۱ سنت باشد، عملا شما می‌توانید با ۱ دلار حداقل ۱۰۰ واحد از آن را خریداری کنید. بسته به قیمت رمز ارز مورد نظر با یک سرمایه بسیار کم ۱۰۰ دلاری نیز می‌توانید حجم قابل توجهی از این دسته از ارزهای دیجیتال را بخرید. حال تصور کنید که قیمت این رمز ارزها رشد کرده و به ۱ دلار برسد. این پتانسیل بسیار بالا برای سوددهی را می‌توان در برخی از رمز ارزها با قیمت زیر ۱ سنت مشاهده نمود.

 • ارز دیجیتال شیبا اینو را می‌توان در صدر بهترین ارزهای دیجیتال با قیمت زیر ۱ سنت قرار داد. این رمز ارز قبلا یک جهش بیش از ۲٫۸ میلیون برابری را در یک مدت کوتاه در بازار تجربه کرده است و بعید نیست دوباره یک جهش قیمت داشته باشد.
 • بیت تورنت جدید یکی دیگر از رمز ارزهایی با قیمت زیر یک سنت است که می‌توان شرایط خوبی از نظر کاربرد و ماهیت برای آن برشمرد. این رمز ارز نیز پتانسیل‌های خود را نشان داده است.
 • ارز دیجیتال eCash با نماد XEC نیز شرایط مشابهی دارد. برای خرید‌ کش و سرمایه گذاری روی آن نیاز به سرمایه خیلی زیادی ندارید.
 • آخرین ارز دیجیتالی که در میان ارزهای دیجیتال با قیمت زیر یک سنت باید معرفی کنیم، رمز ارز وینک لینک می‌باشد.

توجه داشته باشید که بسیاری از این ارزها شت کوین بوده و نسبت به جو موجود در بازار ارزهای دیجیتال به‌شدت واکنش نشان می‌دهند؛ بنابراین صرفا آن قسمت از سرمایه خود که با از دست دادن آن راحتید را بر روی این ارزها سرمایه گذاری کنید.

ارزهای دیجیتال زیر ۱ دلار

در میان ارزهای دیجیتال زیر ۱ دلار رمز ارزهایی را می‌توان مشاهده کرد که بسیار معتبر و شناخته شده بوده و اتفاقا خرید آن‌ها سرمایه گذاری پر ریسکی هم نیست. اما با این حال شرایطی مانند تعداد سکه‌های در گردش و نوع کاربردهای در نظر گرفته شده از سوی تیم توسعه دهنده، باعث شده تا قیمت این رمز ارز ها در حال حاضر پایین باشد.

 • قیمت ارز دیجیتال ریپل زیر ۱ دلار است که بسیار شناخته شده بوده و اعتبار بالایی دارد.
 • ارز دیجیتال کاردانو را نیز می‌توان یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای این دسته‌بندی تعریف کرد که البته قبلا قیمت‌های بالاتری را نیز تجربه نموده است.
 • ارز دیجیتال دوج کوین یکی دیگر از رمز ارزهایی با قیمت زیر ۱ دلار اما با پتانسیل رشد بالا است. برای خرید دوج کوین نیز چالش‌های زیادی پیش روی خود نخواهید داشت.
 • در میان ارزهای دیجیتال زیر ۱ دلار باید به ترون نیز اشاره کنیم.
 • ارز ماتیک (MATIC) توکن بومی پلتفرم پالیگان (Polygon) است که پیش‌تر با نام ماتیک نتورک شناخته می‌شد. این ارز دیجیتال نیز شرایط مشابهی داشته و علاوه بر اعتبار بالا، پتانسیل سوددهی زیادی دارد.

صرافی ارز دیجیتال ارزپایا محیطی امن و پویا را برای خرید ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در این بازار فراهم کرده است. در این صرافی می‌توانید برای خرید ماتیک و دیگر ارزهای دیجیتال هم به‌صورت ریالی و هم به‌صورت خرید با تتر اقدام کنید. ارزپایا، کمترین کارمزد را در بین دیگر صرافی های ارز دیجیتال داشته و تنها ۰.۲ درصد از مبلغ کل معامله را به‌عنوان کارمزد از معامله کسر خواهد کرد. کیف پول اختصاصی، قابلیت احراز هویت دو عاملی و پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته، از دیگر مزایای این صرافی هستند.

دسته بندی: سرمایه گذاری, علم و فناوری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد