شما اینجا هستید

تشکر

[ad_1] چند وقته که در حال صحبت هستیم ، به شخص مقابل شک می کنیم که قبلاً پاسخ خود را تنظیم کرده است؟ آنها به سختی صبر می کنند قبل از اینکه آنها با نظرات خودشان برگردند ما کارمان را تمام کنیم. در حقیقت آنها حتی ممکن است مکث نکنند تا ما قبل از قطع […]

[ad_1]

چند وقته که در حال صحبت هستیم ، به شخص مقابل شک می کنیم که قبلاً پاسخ خود را تنظیم کرده است؟ آنها به سختی صبر می کنند قبل از اینکه آنها با نظرات خودشان برگردند ما کارمان را تمام کنیم. در حقیقت آنها حتی ممکن است مکث نکنند تا ما قبل از قطع صحبت ، صحبت خود را متوقف کنیم.

آیا در این موارد احساس می کنید گوش داده می شوید ، مورد احترام و تأیید قرار می گیرید؟

برای اینکه احساس کنیم مورد تأیید قرار گرفته ایم ، شخص مقابل باید به ما گوش دهد ، واقعاً گوش دهید. این جمله ، “شما دو گوش و یک دهان دارید ، از آنها به طور متناسب استفاده کنید!” در این مواقع بسیار مرتبط است گوش ندادن می تواند شاخص قابل توجهی برای ادامه روند رابطه و پایان رابطه باشد. به همین ترتیب ، من چندین نفر را می شناسم که مشاغل خوب را ترک کرده اند و حقوقشان را کاهش داده اند و می روند در یک محیط با توجه و تحسین تر کار کنند. روابط مثبت شامل تأیید است و همه تفاوت را در کیفیت زندگی ما ایجاد می کند.

وقتی خوب گوش می دهیم با زبان بدن علاقه نشان می دهیم. ما ارتباط چشمی برقرار می کنیم ، به سمت بلندگو متمایل می شویم ، شاید آنچه را که شنیده ایم بازتاب دهیم ، همه برای اطمینان دادن به آنها که ما درک می کنیم و داستان را درست گرفته ایم. پرسیدن مشتاقانه س relevantالات مربوطه آن پیام را تقویت می کند ، نشان می دهد که ما مراقب هستیم و مشتاقانه به تأیید گفته های آنها علاقه مندیم.

تصدیق به معنای اجازه دادن به شخص دیگر برای صحبت بدون وقفه است. صبور بودن و با احترام به حرف های آنها گوش دادن مهم است ، حتی اگر وقت خود را صرف پردازش افکار خود کنند یا کمی زبان بسته شوند. سعی کنید از اتمام جملات آنها یا حدس زدن دوم آنها خودداری کنید.

اگر کسی صدمه دیده یا با درد و غم و اندوهی روبرو شده باشد ، این توصیه می تواند وسوسه انگیز باشد و یا گفتگوهایی از نوع “شما قوی هستید ، خوب خواهید بود”. در حالی که بسیاری از مردم از اینکه می دانند دیگران در آنجا بوده اند و زنده مانده اند احساس آرامش می کنند ، اما هنوز هم می تواند کمی مفید باشد و حتی رذالت آور به نظر برسد.

به شخص مقابل اجازه دهید در حالی که برای او درد دارد ، درد خود را بگذراند. هیچ کس واقعاً نمی تواند میزان احساس شخص دیگری را بداند. پیشنهاد اینکه می دانیم ممکن است باعث شود شخص مقابل نفی شده ، بد باشد ، به نوعی یک شکست باشد ، به خصوص اگر از اینکه به سرعت دیگران بهبود نمی یابند یا قادر به دیدن هیچ نوری در انتهای تونل نیستند ، ناامید شوند آنها ممکن است در آینده احساس بی میلی کنند و هر چیزی در مورد تجربیات سخت دیگر بگویند.

به طور متناوب ، اگر احساس کنند که بیش از حد تحت فشار قرار گرفته اند یا به درستی به آنها گوش داده نمی شود ، می توانند حالت تدافعی یا حتی عصبانی داشته باشند. آنها ممکن است تحت فشار باشند تا خود را توضیح دهند ، توجیه کنند که چرا احساسی را احساس می کنند ، و دلیل این وضعیت را فاش کنند. اینکه به شما اجازه ضمنی داده شود تا بگویید که آنها چگونه در زمان و روش خود احساس می کنند ، حمایت و احترام بیشتری دارد.

تصدیق به معنای گوش دادن کامل است ، به فرد اجازه می دهد افکار و احساسات خود را در حالی که برای او حضور دارد به اشتراک بگذارد. ما آنها و درد آنها را می پذیریم ، از گفته هایشان عصبانی ، خجالت زده و ناراحت نیستیم. ما فضا را برای آنها و آسیب ، رنج و پریشانی آنها فراهم می کنیم. حضور در آنجا در حالی که آنها در مورد آنچه که برای آنها دوست است باز می کنند به آنها این فرصت را می دهد تا این احساسات را بیان کنند ، از آنها عبور کنند و از طرف دیگر بیرون بیایند.

آنجا باشید و اجازه دهید تجربه آنها در مورد رشد شخصی باشد ، تجربه مثبتی که تأیید موثر می کنید.

همچنین تأیید مهربانی ها و حرکات متفکرانه نیز مهم و خوب است. هیچ کس از ما نمی تواند واقعاً آگاه باشد که چه چیزی منجر به این می شود که شخصی کاری را انجام می دهد یا به ما کمک می کند. قدرشناس بودن ما می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند و باعث شود آنها نسبت به خودشان ارزشمند ، ارزشمند و خوب باشند.

حتی گفتن “متشکرم” وقتی کسی در را به روی ما باز می کند یا با تکان دادن قدردانی می کند که در ترافیک آزاد شده ایم ، به چرخ روابط ما با دیگران کمک می کند. پاسخ ما ممکن است تنها لبخندی باشد که آنها در آن روز دریافت کرده اند و می تواند بر نحوه رفتار آنها با افراد بعدی که ملاقات می کنند تأثیر بگذارد.

با تأیید و قدردانی از دیگران ، به بهبود روابط خود و ادامه تعاملات خوب کمک می کنیم. قدردانی یک سنگ بنای مهم در روابط ما است.

فراموش نکنید که از تلاش کسانی که سعی می کنند به شما آرامش دهند و از شما حمایت می کنند ، قدردانی کنید. آنها ممکن است دست و پا چلفتی باشند ، گاهی اوقات در انتخاب کلمات بی فکر هستند ، اما به آنها تلاش می کنند درک و حساس باشند. بعضی اوقات ممکن است در مورد نوع پشتیبانی مورد نیاز به راهنمایی شما نیاز داشته باشند. می توانید به آنها کمک کنید تا به شما کمک کنند.

[ad_2]

دسته بندی: روانشناسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد