شما اینجا هستید

خرید عسل سفید

عسل سفید چیست و چه خاصیتی برای بدن دارد اینها نمونه سوالاتی است که احتمالا بعد از شنیدن عنوان عسل سفید به ذهن شما خطور می کند عسل سفید -عسل همزده یا عسل خامه ایی عناوینی است که برای این نوع عسل در نظر گرفته می شود این نوع عسل محبوبیت خاصی در کشورهای اروپایی […]

عسل سفید چیست و چه خاصیتی برای بدن دارد اینها نمونه سوالاتی است که احتمالا بعد از شنیدن عنوان عسل سفید به ذهن شما خطور می کند عسل سفید -عسل همزده یا عسل خامه ایی عناوینی است که برای این نوع عسل در نظر گرفته می شود این نوع عسل محبوبیت خاصی در کشورهای اروپایی وامریکایی دارد . عسل سفید در ایران نیز طرفداران خاص خودش را دارد .عسل سفید بیشتر توسط زنبورداران مناطق جنوب غربی استان اذربایجان و همچنین دامنه ی کوههای پیرانشهر تولید می شود.  واز نظر سطح کیفیت در درجه ی بالایی قرار می گیرد . در کل عسل سفید به عسلی گفته می شود که با کنترل فرایند رس بستن یا به اصطلاح شکرک زدن  طی یک دوره ی مشخص به دست می اید ویک بافت شبیه به خامه و کره به خود می گیرد.

 

برای خرید عسل سفید می توانید به فروشگاه اینترنتی salmator.com مراجعه کنید.

 

خواص عسل سفید چیست؟

 • منبع غنی از انتی اکسیدان

عسل سفید سرشار از آنتی اکسیدان  و فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی می باشد. آنتی اکسیدان موجود در این نوع عسل از ایجاد آسیب رساندن به سلول ها توسط رادیکالها ی آزاد جلوگیری می نمایید. رادیکالهای آزاد موجب پیری زود رس می شود. ترکیبات موجود در عسل سفید از بروز برخی بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

 • درمان کننده ی سرفه

عسل  سفید می توانند موجب سرکوب سرفه شود مصرف مقداری عسل با آب لیمو یک ترکیب مفید در درمان سرفه می باشد. مطالعات صورت گرفته در این باره نشان می دهد که مصرف یک تا دوقاشق غذا خوری عسل سفید به اندازه ی یک شربت سرفه می توانند نقش موثری در درمان سرفه داشته باشد.

 • مراقبت از پوست وترمیم زخم با  عسل سفید

استفاده از عسل طبیعی و ارگانیک در درمان وبهبود زخم از قدیم الایام یک  روش مفید ونتیجه بخش بوده است  . امروزه در تولید محصولات ارایشی بهداشتی از ترکیبات عسل بهره ی فراوان برده شده است . از انجایی که عسل سفید یک عسل خام است خواص ضد میکروبی و قارچی دارد در نتیجه استفاده از عسل سفید می تواند عفونت ومیکروب های قارچی را از بین ببرد ترکیب پر اکسید هیدروزن یک ماده ی ضد عفونی کننده است که در عسل های خام موجود می باشد.

 • برطرف کننده ی مشکلات گوارشی

مصرف عسل سفید در درمان بیماری های گوارشی بسیار مفید می باشد در درمان زخم معده یا اسهال می توان از عسل سفید استفاده نمود.

 • بهبود عملکرد ورزشی

کربو هیدرات موجود در عسل یکی از بهترین وموثر ترین منابع تامین وذخیره ی انرزی می باشد یک قاشق عسل سفید داری ۱۷گرم کربوهیدرات  است .وجود این ماده ی موثره در عسل موجب ذخیره ی انرزی در طی فعالیت های  بدنی ورزشی  می باشد.

 • یک منبع مفید از روی -کلسیم -مس-ویتامین ا و ویتامین بی می باشد

ویژگی های عسل سفید ارگانیک

عسل سفید به عنوان یک عسل خام -تصفیه نشده وارگانیک می باشد.به همین دلیل سرشار از مواد مقوی-انواع ویتامین ها و انزیم ها می باشد.رنگ این نوع عسل روشن ومایل به سفید است واز عطر وطعم ملایمی نسبت به سایر عسلهای موجود دارد.این نوع عسل از ترکیب شهد گل مریم-یونجه-ختمی وشبدر سفید است.

عوامل تاثیر گذار بر رنگ عسل

عسل سفید رنگ شفاف و روشنی دارد یکی از ملاک هایی که بعضی افراد در هنگام خرید برخی اقلام ومحصولات مثل خرید یک عسل ارگانیک وطبیعی در نظر می گیرند رنگ ان محصول است البته این گونه ملاک های به صورت صد درصد تضمینی ایجاد نمی کند ولی بی تاثیر هم نیست البته باید این نکته را در نظر گرفت که رنگ عسل هر منطقه با منطقه ی دیگر می تواند متفاوت باشد حتی اگر هر دو نوع عسل از یک گونه باشند چرا که رنگ وطعم هر عسل بسته به نوع پوشش گیاهی ان منطقه متفاوت است .ممکن است بپرسید رابطه ی رنگ وطعم عسل با نوع پوشش گیاهی چیست در جواب گفته می شود که پایه واساس تولید عسل شهد موجود در گلها وپوشش گیاهی ان منطقه می باشد بنابر این با وجود این تفاوت ها رنگ وطعم عسل هر منطقه با مناطق دیگر متفاوت است .همان طور که در قسمت بالا گفته شد رنگ عسل سفید روشن  و شفاف است ولی عوامل مختلفی می تواند بر روی رنگ عسل سفید اثر گذار باشد به عنوان نمونه اگرمنبع  شهد عسل سفید از گیاهان پرورش یافته در خاک رس باشد رنگ تیره تری نسبت گیاهان پرورش یافته در خاک شنی دارند.یکی دیگر از عواملی که موجبب شفافیت رنگ عسل سفید شده است خام بودن این نوع عسل وحرارت ندیدن ان می باشد.

عسل سفید خام بهتر است یا حرارت دیده؟

به طور کلی انواع عسل های موجود در فروشگاه هاو زنبور داری ها از دوحالت خارج نیستند یا اینکه این نوع عسل ها به صورت خام به مردم عرضه می شود یا به صورت فراوری شده یا حرارت دیده .اگر می خواهید بدانید تفاوت این دو نوع عسل در چیست باید گفت که عسل خام بدون اینکه کوچکترین حرارتی ببیند به صورت کاملا سالم وطبیعی در سفره ی مصرف کننده ی این نوع عسل قرار می گیرد ولی نوع دوم عسل حرارت می بیند علت حرارت دادن عسل به دلیل ممانعت از ایجاد رس وشکرک در عسل می باشد به طور کلی چه عسل سفید با هر نوع عسل ارگانیک وطبیعی زمانی که در مجاورت هوا یا داخل یخچال قرار می گیرد سریع شروع به رس زدن یا به اصطلاح عامینه شکرک زدن می کند که خوب این حالت برای برخی افراد ناخوشایند است به همین دلیل عسل را حرارت می دهند تا از رس بستن ان جلوگیری کنند وخوب متاسفانه همین امر موجب از بین رفتن برخی از خواص عسل طبیعی در جریان حرارت دیدن می شود.ولی نکته ی مهم اینجاست که خوشبختانه عسل سفید جزو عسلهای خام وصد در صد ارگانیک می باشد.

قیمت عسل سفید

علت رس بستن در عسل سفید چیست؟

برخی افراد فکر می کنند عسلهایی که شکرک می زند یا رس می بندند تقلبی و غیر ارگانیک می باشند واتفاقا این یک باور وتفکر اشتباه می باشد چرا که علت اصلی رس بستن این نوع عسل به خاطر ارگانیک بودن و خام بودن عسل می باشد اتفاقا عسل سفید نیز در دسته ی عسلهای خام و صد در صد ارگانیک قرار می گیرد به همین دلیل بعد از خرید عسل سفید ونگهداری ان در مجاورت هوا یا یخچال به سرعت رس می بندد. یک نکته ایی که ذکر ان در اینجا ضروری است این است که گیاهانی که در تولید عسل سفید به کار می روند ترکیباتی دارند که از خواص موجود در گیاه محفاظت می کنند وهمچنین از اسیب رسیدن به خواص وترکیبات ان توسط حشرات جلوگیری می کند در نتیجه  چون در طی مراحل تولید عسل خواص ان حفظ شده است به خودی خود اثرات مثبتی بر روی سلامتی شما خواهد داشت ولی نکته مهم اینجاست که اگر این عسل از مرحله ی خامی بیرون اید وتبدیل به عسل فراوری شده شود تمامی این خواص را از دست می دهد

نحوی نگهداری از عسل سفید

خوب در این قسمت می پردازیم به یک نکته ی حائض اهمیت که در بسیاری از موارد به ان توجه نمی کنیم وان نحوه ی نگهداری از عسل می باشد خیلی وقت ها متاسفانه فقط دغدغه ی خرید یک محصول سالم وارگانیک را داریم ولی هیچ نوع اطلاعات از نحوی نگهداری محصول خریداری شده نداریم فرقی نمی کند که این محصول یک عسل سفید باشد یا هرنوع عسل ویا خوراکی دیگر در حالی که ما با خرید یک محصول ارگانیک واصیل تنها نیمی از راه را پیموده ایم ونیم دیگر نحوه ی مراقبت ونگهداری در خانه از محصول مورد نظر برای حفظ خواص ان می باشد.واما نکات قابل تامل در اینجا عبارت اند از

 • مکان نگهداری از عسل
 • درجه حرارت مورد نیاز
 • دور بودن از نور خورشید
 • قرار گرفتن در مکان خشک و خالی از رطوبت
 • نگهداری در ظرف مناسب

اولین کار بعد از خرید عسل سفید این است که اگر ظرف حاوی عسل نامناسب است مثلا پلاستیکی یا حتی فلزی باشد سریعا ظرف ان را تغییر داده ودر یک ظرف شیشه ایی نگهداری کنید.

همان طور که بیان شد بعداز خرید عسل سفید یا هرنوع عسل دیگر ان را درجای مناسب نگهداری کنید که نه هوا انقدر سرد باشد که موجب رس بستن عسل شود ونه انقدر گرم باشد که ذوب شود در برخی موارد گفته شده در دمای اتاق نگهداری شود ولی از انجایی که دمای اتاق  برای هر منطقه متفاوت است بنابر این بهترین روش همان بود که بیان شد جایی که نه خیلی سرد باشد ونه خیلی گرم

هرگز عسل سفید یا سایر انواع عسلها را در مجاورت رطوبت قرار ندهید چون عسل تمایل زیادی به جذب رطوبت دارد وهمین امر موجب تخمیر واز بین رفتن خواص عسل می شود ونکته ی اخر اینکه عسل سفید را در مجاورت گرما قرار ندهید مثلا در کنار اجاق گاز یا درکنار بخاری چرا که حرارت موجب از بین رفتن خواص عسل می شود

اما کلام آخر

قبل از خرید هر محصول خوراکی یا غیر خوراکی عسل سفید باشد یا مبلمان منزل فرقی ندارد نکته ی حائزه اهمیت این است که نسبت به نوع محصول ومکان عرضه ی ان اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید به هدف خود از خرید محصول مد نظر برسید اگر شما قصد خرید یک عسل سفید با خواص و ویژگی های منحصر به فرد وصد در صد ارگانیک را دارید می توانید از خواص وطعم ورایحه ی مطبوع عسل سفید سالماطور نهایت لذت را ببرید.

دسته بندی: سبک زندگی, سلامتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد