شما اینجا هستید

دستگاه های تصفیه آب صنعتی در بسیاری از صنایع برای از بین بردن آلاینده های آب مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار دستگاه های تصفیه آب صنعتی می تواند بر اساس نوع متفاوت باشد و با توجه به این موضوع کاربردهای مختلفی دارند. طراحی و ساخت متفاوت انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی باعث می […]

دستگاه های تصفیه آب صنعتی در بسیاری از صنایع برای از بین بردن آلاینده های آب مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار دستگاه های تصفیه آب صنعتی می تواند بر اساس نوع متفاوت باشد و با توجه به این موضوع کاربردهای مختلفی دارند. طراحی و ساخت متفاوت انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی باعث می شود تا توجه به نوع و ویژگی های سیستم برای خرید از نکات اساسی باشد. در کنار این نوع دستگاه، یکی از موثر ترین عوامل در تعیین قیمت آن می باشد و باید حتما مورد توجه قرار بگیرد.

در بسیاری از سیستم ها، جریان آب با سطح کیفی بالا اهمیت زیادی دارد و می تواند در عملکرد آن تاثیر گذار باشد. عدم جریان سیال با سطح کیفی بالا، می تواند خرابی قطعات را به دنبال داشته باشد. با این حال می توان از دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی، برای از بین بردن آلاینده ها و جلوگیری از بروز مشکل در سیستم های مختلف استفاده کرد. دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس طراحی و ساخت، عملکرد متفاوتی برای از بین بردن آلاینده های آب دارند.

پارامترهای زیادی مثل ظرفیت، روش فیلتراسیون، کاربرد و… در تعیین نوع دستگاه های تصفیه آب صنعتی تاثیر گذار هستند. به دلیل اهمیت نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی در تعیین کاربرد آن، در ادامه به بررسی انواع آنها می پردازیم.

انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی کدام اند؟

همان طور که گفته شد ویژگی های انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی متفاوت است، با توجه به این موضوع در ادامه انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی را بررسی می کنیم:

۱- انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس ظرفیت

ظرفیت دستگاه های تصفیه آب صنعتی از مهم ترین عواملی است که باید برای طراحی و ساخت سیستم در نظر گرفته شود. کاربردهای انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی  بر اساس ظرفیت کاملا متفاوت است و به حجم آب مورد نیاز، بستگی دارد. تعداد ممبران ها، نوع فیلترها و… می توانند بر اساس ظرفیت آن مشخص شوند. انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به ظرفیت شامل سیستم های تصفیه آب ۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰، ۷۵، ۱۵۰ و… می شوند.

۲- انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس روش فیلتراسیون

روش فیلتراسیون سیستم های تصفیه آب صنعتی در تعیین نوع آن موثر است. برای مشخص کردن روش فیلتراسیون دستگاه های تصفیه آب صنعتی باید به کاربرد آن توجه کنید. انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به روش فیلتراسیون شامل دستگاه های تصفیه آب صنعتی  (RO)، EDI، MSF و… می شوند. دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارند و دارای عملکرد مطلوبی برای از بین بردن آلاینده های آب می باشند.

دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO، می توانند بر اساس کاربرد، با تنوع بسیار بالایی طراحی و تولید شوند. برای مثال در مواردی که نیاز به تولید آب فوق خالص است، سیستم به صورت دستگاه تصفیه آب صنعتی Double RO طراحی می شود. استفاده از این دستگاه ها کاربرد مشخص شده ای در صنایع مختلف دارد.

۳- انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس کاربرد

سیستم های تصفیه آب به کار رفته در صنایع مختلف، با طراحی و ساختار کاملا متفاوت تولید می شوند. این موضوع باعث شده تا در کنار تمام عوامل، توجه به کاربرد مورد نظر خود برای خرید سیستم تصفیه آب حائز اهمیت باشد. انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس کاربرد شامل آب شیرین کن کشاورزی، آب شیرین کن گلخانه ای، سیستم های تصفیه آب دیگ بخار و… می شوند.

برای تصفیه آب دریا هم از سیستم هایی با ساختار متفاوت استفاده می شود. به این صورت که در ساختار این سیستم نوع فیلترهای ممبران که اصلی ترین فیلتر در سیستم هستند تفاوت زیادی با سایر دستگاه های تصفیه آب صنعتی دارد.

علاوه بر ممبران، نوع و جنس قطعات در ساختار دستگاه های تصفیه آب صنعتی می تواند با توجه به کاربرد مورد نظر متفاوت باشد.

اهمیت دریافت مشاوره برای انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی

نحوه خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی به صورتی است که باید اطلاعاتی را مثل میزان ظرفیت، سطح کیفی آب، کاربرد و… در اختیار کارشناسان قرار دهید. در ادامه کارشناسان و افراد آموزش دیده، سیستم مناسب برای شما را مطابق با اطلاعات دریافتی طراحی می کنند. در این مرحله نوع فیلترهای ممبران، جنس قطعات و بدنه و… مشخص می شوند. با توجه به این موضوع دستگاه های تصفیه آب صنعتی برای تمام موارد و کاربردها به صورت اختصاصی طراحی می شوند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

***توجه داشته باشید که طراحی اصولی دستگاه های تصفیه آب صنعتی می تواند تا حد زیادی تعیین کننده عملکرد آن باشد. به همین دلیل باید پروژه طراحی و ساخت سیستم را به افراد متخصص بسپارید تا بهترین و مناسب ترین نوع دستگاه را برای شما طراحی کنند.

دسته بندی: بازرگانی, صنعت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد