شما اینجا هستید

    پزشکی » انواع جراحی بینی با دکتر ماریا مرادی

جراحی بینی بر اساس نوع بینی که می تواند گوشتی یا استخوانی باشد صورت می گیرد. همچنین بعضی بینی ها ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشند. که در دسته جراحی ترمیمی  بینی قرار می گیرند. هر یک از جراحی های بینی نیاز به تکنیک خاص دارد. که جراح بینی با مهارت و تخصص خود […]

جراحی بینی بر اساس نوع بینی که می تواند گوشتی یا استخوانی باشد صورت می گیرد. همچنین بعضی بینی ها ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشند. که در دسته جراحی ترمیمی  بینی قرار می گیرند. هر یک از جراحی های بینی نیاز به تکنیک خاص دارد. که جراح بینی با مهارت و تخصص خود در حین جراحی به رفع مشکلات تنفسی و ظاهری بینی می پردازد تا بتواند بینی ای با ظاهری زیبا و متناسب با صورت فرد به وجود آورد.

دکتر ماریا مرادی بهترین جراح زیبایی بینی و صورت در زمینه انواع جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی و جراحی بینی ترمیمی سال ها تجربه و مهارت دارد و عمل های موفق زیادی را در پرونده کاری خود جای داده. در ادامه با انواع بینی و جراحی های بینی آشنا خواهیم شد.

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی از بهترین انواع بینی برای عمل زیبایی بینی می باشند،معمولا ساختار بینی های استخوانی با پوستی نازک و بدون بافت همراه است. این نوع بینی معمولا غضروف های مطلوبی دارند. عمده مشکلات این نوع بینی ها وجود استخوان های بزرگ  و یا بلند و برآمدگی های روی استخوان بینی یا به اصلاح قوزمی باشد و در برخی موارد استخوان بینی دارای انحراف است که در هر صورت در هنگام عمل جراحی قابل برطرف کردن می باشد. معمولا افرادی که بینی  استخوانی دارند، نتیجه مطلوبی را از جراحی خود میگیرند. هرچه غضروف های بینی قوی ترباشد بینی فرم بهتری پیدا خواهد کرد.

ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا احتمال رشد استخوان بینی در جراحی بینی استخوانی بعد از عمل وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت احتمال بازگشت قوز و برآمدگی بینی  در بینی های استخوانی بسیار نادر است. این امر تا حد زیادی به مهارت و تحصص جراح بینی و هم چنین مراقبت های بعد از جراحی بینی بستگی دارد. بنابراین رعایت نکات  و مراقبتهای بعد از جراحی در کوتاه شدن زمان بهبودی و رسیدن به نتیجه ایده آل مهم و ضروری می باشد.

جراحی بینی گوشتی با دکتر مرادی

بینی های گوشتی معمولا دارای نوک بینی بزرگ و پهن همراه با پوستی ضخیم  با غدد چربی فراوان هستند. این بینی ها معمولا غضروف و استخوان های ضعیفی دارند. در گذشته  به دلیل قدیمی بودن روش های جراحی احتمال بازگشت بینی به حالت اولیه وجود داشت ؛ زیرا با تراشیدن غضروف و استخوان ها بینی را کوچک می کردند در حالیکه در تکنیک  های جدید برای جراحی بینی های گوشتی به  تقویت غضروف های بینی و فرم دهی ظاهر بینی می پردازند .در تیجه هرچند این بینی ها نسبت به بینی استخوانی تغییر زیادی ندارند و یا دوره نقاهت طولانی تری را سپری می کنند، اما احتمال بازگشت بینی به حالت اولیه دیگر وجود نخواهد داشت.

جراحی بینی ترمیمی با دکتر ماریا مرادی

در صورتیکه اشکالات عمده بینی با عمل جراحی بینی ثانویه برطرف نشده باشد یا بعد از مدتی بینی دچار تغییراتی شود و یا به حالت قبلی خود بازگردد. بینی نیاز به ترمیم پیدا خواهد کرد. برای جراحی بینی ترمیمی لازم است حداقل یک سال از جراحی بینی قبلی شما گذشته باشد؛ زیرا در بسیاری از موارد برخی مشکلات مربوط به ورم است که تا یک سال ممکن است تا بهبودی کامل طول بکشد. هم چنین در برخی موارد این اشکالات جزئی  و خفیف بوده مثل نیاز به کشیدن سوهان بینی در جهت برطرف کردن قوز بینی که با بی حسی در مطب قابل برطرف کردن می باشد.

در موارد شدیدترمثل دفرمه شدن ظاهر بینی، قرینه سازی سوراخ های بینی ، ترمیم افتادگی نوک بینی ،کجی بینی و یا مشکلات تنفسی و حتی فرورفتگی های بینی به دلیل برداشتن بافت اضافه ، نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارند.  عمل ترمیمی بینی از عمل های پیچیده و سخت تری می باشد به همین دلیل انتخاب جراح بینی  با تجربه در این زمینه از اقدامات مهم به شمار می آید.

جراحی فانتزی بینی

بینی فانتزی و یا بینی عروسکی مورد توجه و علاقه بسیاری از خانم ها می باشد. در این نوع جراحی ،جراح بینی به میزان قابل توجهی بینی را کوچک می کند و بینی دارای قوس زیادی از نیم رخ می باشد وبینی حالت سربالا پیدا می کند.

افرادی که بینی های استخوانی با بافت قوی و پوست نازک دارند کاندیدای مناسبی برای این نوع بینی می باشند. لازم است متقاضیان از تحت فشار قرار دادن جراح بینی برای کوچک کردن بیش از حد بینی خارج از حالت متعارف بپرهیزند و تصمیم نهایی را به عهده جراح بینی خود بگذارند. بینی های گوشتی نمی توانند کاندیدای مناسبی برای این نوع عمل جراحی باشند.

جراحی طبیعی بینی

در عمل بینی به فرم طبیعی هدف برطرف کردن ایراد و نواقص بینی می باشد. در این نوع عمل از ایجاد انحنای زیاد برای بینی اجتناب می شود. افتادگی های نوک بینی برطرف خواهد شد. بینی های طبیعی نیم رخی صاف و یا با انحنای بسیار کم دارند. در صورتی که بینی پهن ، انحراف و یا قوز داشته باشد این نواقص در حین جراحی توسط جراح بینی برطرف خواهد شد.

خانم ها و آقایان زیادی متقاضی جراحی بینی به سبک و فرم طبیعی هستند. هرچند عمل بینی سلیقه ای بوده و اما معمولا در افرادی با سنین کمتر تمایل بیشتری به جراحی بینی به فرم فانتزی دیده می شود.

از مزیت های بینی به فرم طبیعی این است که بسیاری افراد در مواجهه با فرد متوجه عملی بودن بینی نمی شوند در حالیکه بینی با ساختاری جدید با سایر اعضای صورت هماهنگی پیدا کرده و نواقص آن برطرف شده است. این نوع جراحی در آقایان طرفداران بیشتری دارد. همچنین بینی های گوشتی کاندید های مناسبی برای این نوع سبک از جراحی می باشند.

بینی نیمه فانتزی

ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی می باشد. در بینی های نیمه فانتزی نوک بینی نسبت به بینی های طبیعی بالاتر قرار دارد و اندازه آن نسبت به بینی های طبیعی کوچک تر است. در حالیکه میزان قوسی که به بینی داده می شود از حالت فانتزی کمتراست. نوک بینی نیز شکل می گیرد و کوچک می شود ولی نه به اندازه بینی های فانتزی و میزان سربالا بودن بینی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی می باشد. این نوع بینی محبوبیت زیادی در بین خانم ها و آقایان دارد.

دسته بندی: پزشکیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد