شما اینجا هستید

کووید 19

[ad_1] ویروس کرونا ویروس نوعی ویروس است که باعث سرماخوردگی های معمول می شود ، اما همچنین می تواند باعث بیماری های جدی تری مانند SARS ، MERS یا COVID شود – ۱۹٫ قطر ویروس فقط حدود ۰٫۰۲۵ میکرومتر است ، بسیار کوچکتر از آن است که چشم انسان حتی با بهترین میکروسکوپ نوری. در […]

[ad_1]

ویروس کرونا ویروس نوعی ویروس است که باعث سرماخوردگی های معمول می شود ، اما همچنین می تواند باعث بیماری های جدی تری مانند SARS ، MERS یا COVID شود – ۱۹٫ قطر ویروس فقط حدود ۰٫۰۲۵ میکرومتر است ، بسیار کوچکتر از آن است که چشم انسان حتی با بهترین میکروسکوپ نوری. در مقایسه ، قطر موهای ریز انسان حدود ۴۰ میکرومتر است. وقتی افراد صحبت می کنند ، سرفه می کنند یا عطسه می کنند ، قطرات کوچکی را خارج می کنند که اندازه آنها بسیار متفاوت است اما میانگین آنها در حدود ۱ µm است. هر قطره کوچک می تواند صدها هزار ویروس را در خود جای دهد و قطرات می توانند برای چندین ساعت در هوا باقی بمانند.

این تصویر از ویروس کرونا گرفته شده توسط میکروسکوپ الکترونی ، ساختارهای کوچکی را روی سطح نشان می دهد که شبیه تاج هستند. وقتی ویروس با سلول انسانی روبرو می شود ، تاج به سطح سلول متصل می شود و RNA خود را به سلول تزریق می کند و سپس مکانیسم های سلول را گرفته و نسخه هایی از ویروس تولید می کند. آنها در نهایت باعث ترکیدن سلول می شوند که می تواند تا ۵۰،۰۰۰ ویروس جدید آزاد کند.

ویروس کووید ۱۹ ویروس جدیدی در انسان است که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ وارد جمعیت می شود. این ویروس نمی تواند در خارج از میزبان انسان مدت زیادی زندگی کند و ناقل اصلی انتقال آن کسانی است که به مناطق آلوده سفر می کنند و از آنجا می روند. ایمنی طبیعی کمی نسبت به ویروس داریم و هیچ درمان یا واکسنی برای ویروس اثبات نشده است. حدود ۹۷٪ از افراد آلوده طی ۱۴ روز بهبود می یابند ، اما موارد خاص به خصوص باید در دستگاه تنفس قرار گیرند تا بیمار نفس بکشد تا زمانی که ویروس روند خود را ادامه دهد. این ویروس برای سالمندان و کسانی که سیستم ایمنی بدنشان به خطر افتاده بسیار کشنده است.

علائم ویروس سردرد ، تب ، خارش صورتی صورتی ، سرفه ، عطسه ، گلودرد ، گرفتگی قفسه سینه ، تنفس دشوار ، التهاب انگشتان پا و از بین رفتن بو و طعم است. دوره کمون بعد از مواجهه از ۵ تا ۱۴ روز است. افراد در معرض ممکن است ویروس را قبل از بروز علائم به دیگران منتقل کنند. با این حال ، برخی از افراد مبتلا به ویروس ممکن است هرگز علائمی نداشته باشند ، اما هنوز هم می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند.

این ویروس از طریق تماس مستقیم بین افراد از قطرات کوچک خارج شده هنگام صحبت ، سرفه یا عطسه فرد آلوده منتقل می شود. فاصله اجتماعی ۶ فوت معمولاً برای جلوگیری از انتقال مستقیم ویروس کافی است. با این حال ، قطرات کوچک سرفه یا عطسه ممکن است بسیار بیشتر از ۶ فوت حرکت کنند و ممکن است حاوی صدها هزار ویروس باشند. قطرات ممکن است چند ساعت در هوا باقی بمانند. سرانجام بسته به نوع سطح در سطوحی ساکن می شوند که ممکن است ویروس تا چند روز در آن زندگی کند. به عنوان مثال ، ویروس به مدت یک روز روی مقوا و تا سه روز روی کاشی یا پلاستیک وجود دارد.

این ویروس با ورود از طریق چشم ، بینی یا دهان فرد را آلوده می کند. ممکن است از نزدیک بودن فرد آلوده اتفاق بیفتد ، به خصوص اگر سرفه یا عطسه دارد. قطره های کوچکی که روی سطح می نشینند با لمس سطح منتقل می شوند و سپس هنگامی که صورت را لمس می کنید ممکن است شما را آلوده کند. هنگامی که روی دست خود قرار گرفتید ، ویروس را به سایر مواردی که لمس می کنید منتقل می کنید تا زمانی که دست های خود را بشویید یا ویروس را با ضد عفونی کننده دست از بین ببرید.

هدف از انجام بهترین اقدامات احتیاطی این است که ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل نشود. از آنچه در مورد ویروس می دانیم ، دستورالعمل های زیر برای جلوگیری از انتشار ویروس تهیه شده است:

• از تماس نزدیک با افراد بیمار خودداری کنید. تا آنجا که ممکن است در خانه بمانید ، به خصوص اگر ممکن است بیمار باشید.

• هنگام حضور در جمع ، حداقل ۶ فوت از دیگران فاصله داشته باشید.

• از لمس سطوح در مکانهای عمومی خودداری کنید. تصور کنید هر چیزی که لمس کنید ممکن است آلوده باشد.

• دستها را حداقل به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید یا از ضد عفونی کننده استفاده کنید.

• از دست زدن به صورت ، به خصوص مالش چشم خودداری کنید.

• هنگام حضور در جمع ، ماسک بزنید ، در درجه اول برای جلوگیری از آلوده کردن افراد دیگر. به یاد داشته باشید که ممکن است ویروس را گسترش دهید حتی اگر هیچ علائمی ندارید.

• از مسافرت به مناطقی که سطح بالایی از عفونت دارند ، خودداری کنید. حرکت انسان عامل اصلی شیوع ویروس است.

• از اجتماعات به ویژه از اجتماعاتی که بیش از ۱۰ نفر دارند خودداری کنید.

برای آینده ، مایالات متحده دستورالعمل هایی را بر اساس اقدامات احتیاطی فوق صادر کرده اند تا شهروندان خود را ایمن نگه دارند. با این حال ، اگر سفارشات مدت زیادی در جای خود باقی بمانند ، به اقتصاد آسیب می رسانند ، اما اگر خیلی زود آرام شوند ، ممکن است دور دوم ویروس را تجربه کنیم. این می تواند همه گیری را طولانی کرده و به کسب و کارها آسیب بیشتری برساند. اکثر ایالت ها ، گاهی تحت فشار سیاسی ، به طور گام به گام دستورالعمل ها را آرام می کنند تا به کسب و کارها اجازه دهند همزمان با نظارت بر میزان آلودگی ، باز شوند.

فرقی نمی کند که دستورات کشوری شما چه باشد ، بهتر است تا زمان تأیید صلاحیت توسط متخصصین مراقبت های بهداشتی ، اقدامات احتیاطی فوق را دنبال کنید. تصمیم گیری با خود شما است. لطفاً برای حفظ امنیت خود و دیگران از این رهنمودها پیروی کنید.

[ad_2]

دسته بندی: گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد