شما اینجا هستید

    اینترنت » آیا مایکرو استراتژی در خطر لیکویید شدن است؟
آیا مایکرو استراتژی در خطر لیکویید شدن است؟

در ژوئن ۲۰۲۲، سیلور شایعات مبنی بر مارجین کال شدن وام مایکرو استراتژی از شرکت Silvergate Capital را تکذیب کرد. مارجین کال زمانی رخ می‌دهد که ارزش وثیقه وام کاهش می‌یابد و وام‌گیرنده یا باید بخشی از وام را بازپرداخت نماید و یا وثیقه بیشتری بگذارد. سیلور در آن زمان اعلام کرد که شرکت، بیت […]

در ژوئن ۲۰۲۲، سیلور شایعات مبنی بر مارجین کال شدن وام مایکرو استراتژی از شرکت Silvergate Capital را تکذیب کرد. مارجین کال زمانی رخ می‌دهد که ارزش وثیقه وام کاهش می‌یابد و وام‌گیرنده یا باید بخشی از وام را بازپرداخت نماید و یا وثیقه بیشتری بگذارد.

سیلور در آن زمان اعلام کرد که شرکت، بیت کوین کافی برای تامین وثیقه وام دارد؛ مگر آن که ارزش بیت کوین به کمتر از ۳۵۰۰ دلار برسد.

سیلور روز گذشته و در مصاحبه با شبکه CNBC، به ماجرای FTX و تاثیر ناگوار آن بر صنعت کریپتو و قیمت ارزهای دیجیتال، در عین اثر مثبت بر بیت کوین پرداخت. بنا بر استدلال او، بیت کوین کالایی است که بر خلاف توکن‌های موجود در صرافی‌ها، قابلیت نگهداری شخصی و غیرامانی – در مقابل نگهداری در صرافی – دارد. او معتقد است که قانون‌گذاران باید راهنمای روشنی در خصوص چگونگی ثبت اوراق بهادار دیجیتال، ارز دیجیتال، توکن دیجیتال و صرافی ارز دیجیتال تهیه نمایند.

نخستین خرید بیت کوین توسط مایکرو استراتژی

نخستین خرید بیت کوین توسط مایکرو استراتژی زمانی صورت گرفت که قیمت بیت کوین (BTC) ۱۱۶۵۲ دلار بود. با کاهش اخیر قیمت بیت کوین، شرکت مایکرو استراتژی (MicroStrategy Inc)، بزرگترین دارنده سازمانی بیت کوین در سطح جهان، هم‌اکنون در زیان محقق نشده‌ای به ارزش بیش از ۱.۸ میلیارد دلار است.

به گزارش والکس و به نقل از Beincrypto، شرکت نرم‌افزار Tysons Corner و شرکت‌های وابسته آن مجموعا مالک حدود ۱۳۰ هزار بیت کوین هستند. ارزش این کوین‌ها با قیمت فعلی ۲.۲ میلیارد است اما بیش از ۴ میلیارد دلار برای خرید این دارایی‌های دیجیتال صرف شده است. متوسط قیمت خریداری شده این کوین‌ها ۳۰۳۶۹ دلار است. با این شرایط، سرمایه‌گذاری مایکرو استراتژی در این ارز تاکنون زیانی ۱.۸ میلیارد دلاری برای آن در پی داشته است.

آیا مایکرو استراتژی می‌تواند به هودل کردن بیت کوین‌های خود ادامه دهد؟

پیش‌تر مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل این شرکت اعلام کرده بود که این شرکت تحت هیچ شرایطی دست به فروش ذخایر بیت کوین خود نخواهد زد. این شرکت پیش‌تر در افشای دوره‌ای اطلاعات خود در ابتدای سال جاری، مبلغ ۹۱۷.۸ میلیون دلار را به عنوان زیان کاهش ارزش (impairment charge) بیت کوین در ترازنامه ثبت گزارش کرده بود.

مایکرو استراتژی ذخایر بیت کوین را به عنوان دارایی‌های نامشهود در دفاتر حسابداری خود ثبت کرده است از این رو موظف است تا استهلاک آن را در گزارش‌های حسابداری منظور کند. همچنین اگر این شرکت تصمیم به فروش بیت کوین‌های خود گیرد، باید مالیات مربوط به عایدی را به سازمان مالیات (IRS) گزارش کند. سیلور در ماه آگوست از مدیرعاملی مایکرواستراتژی کناره‌گیری کرد تا بر روی استراتژی بیت کوین این شرکت تمرکز کند. میزان زیان سرمایه‌گذاری بیت کوین این شرکت در آن زمان ۱ میلیارد دلار بود. پس از این کناره‌گیری، مایکرواستراتژی بار دیگر در ماه سپتامبر ۳۰۱ بیت کوین به ارزش ۶ میلیون دلار خریداری کرد. مایکرو استراتژی در سال ۲۰۲۰ شروع به خرید بیت کوین کرد. مایکل سیلور معتقد بود که این ارز دیجیتال دارایی کم‌ریسک‌تری نسبت به ارز فیات و طلاست.

دسته بندی: اینترنت, سرمایه گذاری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد