شما اینجا هستید

    پزشکی » آیا روش قطعی و تضمینی برای ترک اعتیاد وجود دارد؟

روش قطعی و تضمینی برای ترک اعتیاد به نام کاشت ایمپلنت نالتروکسان وجود دارد که در این مقاله مفصلا درمورد آن توضیح داده شده است

افرادی که به سمت مواد مخدر کشیده شده‌اند، دیر یا زود می‌خواهند از شر ماده مصرفی خلاص شده و به زندگی عادی خود برگردند. با توجه به وابستگی شدیدی که هر ماده روان‌گردان در بدن انسان ایجاد می‌کند، برای ترک وسمزدایی بدن از مواد مخدر می بایست به کلینیک ترک اعتیاد معتبری مراجعه شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های نوینی برای ترک همیشگی اعتیاد به وجود آمده است که بیمار با کمترین میزان درد و خماری اقدام به ترک ماده مخدر مصرفی خود می‌کند.
در ادامه توضیحاتی در خصوص روش تضمینی ترک اعتیاد با استفاده از دارو و کاشت ایمپلنت نالتروکسان آمده است.

داروی نالتروکسان چیست؟

همان‌گونه که می‌دانید در حال حاضر برای ترک اعتیاد از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که می‌توان به روش‌های سنتی و درمان با استفاده از دارو اشاره کرد. بعضی روش‌ها دیگر قدیمی شده‌اند و احتمال بازگشت اعتیاد در آن‌ها همواره وجود دارد؛ اما می‌خواهیم شما را با روشی آشنا کنیم که توسط کشورهای پیشرفته در دنیا انجام می‌شود و احتمال بازگشت میل به مصرف مواد مخدر در آن در کمترین میزان ممکن قرار دارد. نالتروکسان داروی ضد وسوسه مواد مخدر است که میل به مصرف را در فرد کنترل و درمان می‌کند. با استفاده از این داروی ضد وسوسه، بیمار به‌راحتی می‌تواند میل شدید خود به مصرف ماده مخدر را کنترل کند و به پاک‌سازی بدن از سموم کمک کند. درمان قطعی ترک اعتیاد با استفاده از این دارو در سال ۱۹۸۴ در کشور امریکا تائید شد و در طول سال‌های اخیر این دارو برای ترک مواد مخدر تکامل پیدا کرده است. لازم است به شما بگوییم که روش بهتر و قطعی برای ترک اعتیاد وجود دارد که می‌توان به کاشت ایمپلنت نالتروکسان اشاره کرد.

ایمپلنت نالتروکسان چیست؟

ایمپلنت نالتروکسان در دیواره شکمی فرد مصرف کننده ماده مخدر کاشته می‌شود. عمل کاشت این ایمپلنت سرپایی بوده و نیاز به بیهوشی و مراقبت‌های ویژه ندارد. مدت زمان ماندگاری ایمپلنت طولانی‌تر از مصرف دارو به‌صورت قرص یا تزریق است و به‌طور میانگین ۳ تا ۶ ماه در بدن اثرگذار خواهد بود.

این روش در کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می‌شود و به دلیل اینکه پس از اتمام دوره درمان، فرد مصرف کننده مواد مخدر، هیچ‌گونه میل و علاقه‌ای برای استعمال ماده مخدر یا نوشیدن الکل ندارد، بسیار موردتوجه قرار گرفته و از محبوبیتی خاص بهره‌مند شده است. با استفاده از ایمپلنت نالتروکسان نیازی به مصرف هیچ دارویی ندارید؛ زیرا این ایمپلنت به سم زدایی بدن پرداخته و میل مصرف ماده مخدر را از بین می‌برد.

برای اطمینان از عدم داشتن عوارض پیش از کاشت این ایمپلنت، پزشک قرص نالتروکسان را به مدت ۴ تا ۵ روز برای شما تجویز می‌کند تا میزان اثر بخشی و عدم ایجاد عوارض را در بدن بررسی نماید سپس در صورت تائید، برای کاشت ایمپلنت اقدام می‌شود.
در نظر داشته باشید که نالتروکسان به‌عنوان داروی تنفر از مواد مخدر عمل می‌کند، پس بهتر است برای جلوگیری از ایجاد افسردگی و مشکلات روحی که در هر روشی از ترک اعتیاد به وجود می‌آید، در کنار آن در دوره‌های روانشناسی نیز شرکت نمایید. به‌طور کلی ایمپلنت نالتروکسان برای مواد مخدر مختلفی ازجمله: مورفین، شیره تریاک، تریاک، هروئین، کراک، ترامادول، متادون، کپسول گیاهی دتا، استامینوفن کدئین، اکسی کدون، قمار، قرص ب۲، شربت اوپیوم وهمچنین الکل به طرز چشمگیری مؤثر است.

کاشت ایمپلنت نالتروکسان در ایران

ترک اعتیاد با استفاده از روش کاشت ایمپلنت نالتروکسان به دلیل عدم داشتن تخصص کافی و همچنین عدم وجود وسایل پیشرفته مورد نیاز، تاکنون در کشور ایران ممکن نبوده است. کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی که یکی از مجهزترین مراکز ترک اعتیاد در تهران به شمار می‌آید، کاشت نالتروکسان را به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام می‌دهد و بیماران خود را با استفاده از این روش تضمینی، سم‌زدایی و درمان می‌کند.

کلینیک پیام تندرستی به‌صورت تخصصی به درمان افراد وابسته به مواد مخدر مختلف می‌پردازد و به ‌جرات می‌توان گفت که بیماران از رضایت حداکثری در طول درمان برخوردار بوده و پس از طول دوره درمان خود دیگر وسوسه مصرف ماده مخدر را نداشته‌اند.
شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت کلینیک پیام تندرستی و یا تماس با شماره تلفن ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲ ۰۲۱ از شرایط و قیمت کاشت ایمپلنت نالتروکسان باخبر شوید و به‌طور رایگان مشاوره دریافت نمایید.

دسته بندی: پزشکی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد