شما اینجا هستید

    کسب و کار » آموزش نکات کلیدی در اجرای سایبان برقی

اجرای سایبان برقی، خلق یک اثر هنری محسوب می شود. از نظر معماری سایبان می تواند یک عنصر موثر در دکوراسیون استخر، پارکینگ، رستوران، بالکن، تراس، تالار، ویلا، هتل و هر مکان دیگری باشد. اجرای این سایبان نیاز به مهارت ویژه ای دارد که در ادامه بیشتر با جزئیات آن آشنا میشوید.

استاندارد های اجرای سایبان برقی چیست؟

هر عملی که در سایبان برقی بر اساس اصولی منظم و مرتب انجام شود، استاندارد سایبان برقی گفته می شود. وجود استاندارد سبب آسودگی خاطر فرد از جنس و یا خدمات مورد نظر می شود. در بسیاری از کشورها سازمان استاندارد ایجاد شده است تا کیفیت کالاها و خدمات در داخل آن کشور را برای شهروندان تضمین کند. سایبان برقی و اجرای آن نیز همانند سایر مشاغل، استانداردهای خاص و ویژه ای دارد. اولین موردی که می توان به آن اشاره کرد، ماهیت درونی سایبان برقی است. هنگام اجرای سایبان برقی بهتر است مطمئن شوید که سایبان تهیه شده تمام استانداردهای لازم را دارد. اجرای سایبان برقی باید در یک مکان مناسب انجام شود به این معنی که ابتدا هدف از نصب مشخص شود و سپس مکان مورد نظر را آماده اجرا کرده باشید. ارزیابی و انطباق از جمله استاندارهای مهم در اجرای این سایبان است. از جمله محورهای استاندارد سایبان برقی ، امور مدیریتی است. استانداردهای اجرای این سایبان برای نصاب آن مشخص و معین است.

استاندارد سایبان برقی سطوح کاربری مختلفی دارد. استاندارد سطح کارخانه ای، سطح ملی، سطح منطقه ای و سطح بین المللی برای این محصول می تواند تهیه و توزیع شود.

مراحل نصب سایبان برقی

سایبان برقی سیستمی شامل سازه ها و یک پوشش متحرک است که از جریان برق استفاده می کند و به یک موتور متصل می شود. سایبان ها به صورت تاشو و متصل به دیوار، بالای درب یا پنجره و یا به صورت چتری در بازار وجود دارند. نیروی الکتریکی متصل به یک موتور می تواند وضعیت سایبان را تغییر دهد و همچنین با استفاده از یک ریموت می توان باز و بسته کردن سایبان را کنترل کرد. از نظر متخصصان در زمینه سایبان برقی،  ۵۰ درصد کیفیت نصب سایبان به تولید آن مربوط می شود و ۵۰ درصد دیگر به نصاب و نحوه آن باز می گردد. تمام مراحل نصب سایبان برقی به همین دلیل باید دقیق و بی نقص انجام گیرند تا در نهایت یک سایبان برقی مناسب داشته باشید. اجرای سایبان برقی بهتر است به یک تیم اجرایی قوی که نیروهای کارآزموده و کاملاً آموزش دیده ای دارد سپرده شود. مراحل نصب سایبان برقی عبارت است از:

  • مرحله اول نصب سایبان برقی

در مرحله اول تیم مهندسی باید کلیه لوازم و ابزار مورد نیاز برای نصب سایبان برقی را با امنیت و سلامت کامل به محل نصب انتقال دهند.

  •  مرحله دوم نصب سایبان برقی

در این مرحله تکنسین های کارآزموده به نصب قطعات سایبان برقی با توجه به نقشه موجود می پردازند. بدین طریق مراحل نصب سایبان برقی با دقت و کیفیت بیشتری پیش می رود.

  •  مرحله سوم نصب سایبان برقی

پس از نصب سایبان برقی نیاز به تنظیم زاویه و شیب سایبان برقی با توجه به محاسبات نرم افزاری دقیق است. این کار با استفاده از پیچ تنظیم شیب سایبان برقی انجام می شود.

  •  مرحله چهارم نصب سایبان برقی

پس از تمام شدن تمام مراحل نصب سایبان برقی باید آن را برای تحویل به مشتری تست کرد. تست سایبان برقی از کلیه جنبه ها می تواند ظرافت کار تکنسین ها را نشان دهد.

 

خودشان و هم تجهیزات جانبی که به آن ها متصل می شوند کارایی بسیار مفیدی دارند. سایبان برقی به دلیل اینکه در محل های مختلفی قابل نصب است، محبوبیت ویژه ای در بین مردم کسب کرده است. از مزایای سایبان برقی می توان به جلوگیری از تابش آفتاب ، بارش برف و باران ، ریزش برگ و تگرگ و سایر عوامل طبیعی و غیر طبیعی اشاره کرد. نصب سایبان بدون استفاده از تجهیزات تخصصی زیاد دلچسب نخواهد بود. در انتخاب شرکتی که برای نصب سایبان برقی انتخاب می کنید دقت داشته باشید تا مجهز به تجهیزات به روز و تخصصی جهت نصب سایبان باشند. یکی از تجهیزات ویژه در اجرای سایبان برقی سنسور باد است. سنسور باد این توانایی را دارد که هنگام طوفان شدید و بادهای تند که احتمال شکستگی سایبان بالا می رود به صورت خودکار سایبان را ببندد و از آسیب های احتمالی جلوگیری کند. یکی دیگر از تجهیزات سایبان برقی، نورپردازی است که برای جذابیت بیشتر سایبان برقی از این قابلیت استفاده می شود. افرادی که می خواهند بالکن منزلشان یا جلوی مغازه شان جذابتر و شیک تر دیده شود، اجرای صحیح سایبان برقی را باید به جا بیاورند. قابلیت نورپردازی را نیز در ادامه کار روی آن پیاده سازی کنند. سعی کنید سایبان برقی را با تجهیزات متفاوت سفارش دهید.

 

اندازه گیری محل مورد نظر بسیار باید دقیق باشد!

با توجه به اینکه سایبان برقی از به هم پیوستن چندین قطعه به وجود می آید، اندازه گیری اشتباه محل مورد نظر می تواند کل پروژه را به خطر بیندازد و باعث نقص فنی یا ایرادهای دیگری شود. پارچه سایبان برقی نسبت به اندازه تعیین شده برش داده می شود و کمی و کاستی در اندازه گیری نباید اتفاق بیفتد. سایبان ها دارای جنس های مختلفی هستند. پارچه های برزنت، پی وی سی (PVC)، پلی استر، آلومینیوم و اکریلیک نمونه هایی از جنس های پارچه سایبان هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و می توانند در اجرای سایبان برقی به کار برده شوند.  تکنسین نصب سایبان برقی باید برای بازدید به محل مورد نظر بیاید و خودش اندازه گیری های لازم را انجام دهد.

دسته بندی: کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد