شما اینجا هستید

    بازرگانی » آشنایی با بزرگ ترین سایت نهالستان در ساری (خرید گارانتی دار نهال گردو و نهال میوه)

نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع نهال میوه با بیش از ۱ میلیون نهال میوه، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این ضمینه می باشد.

نهال گردو در شهر ساری بسیار رواج دارد و هیچ خانه‌ای در این شهر نمی‌توانید بیابید که یک درخت گردو در باغچه آن وجود نداشته باشد و از دلایل علاقه مندی مردم شهر ساری و مناطق مختلف اطراف این شهر به

و کاشت آن در باغ‌ها و یا حتی باغچه‌های خانه‌های خود می‌توان به کم توقع بودن و نیاز به رسیدگی اندک نهال گردو در برابر سایر نهال‌های میوه اشاره نمود.

به همین سبب قصد داریم در ادامه این مطلب نهال‌های گردو را مور بررسی و مقایسه قرار دهیم تا بهترین نهال‌های گردو را از میان ارقام مختلف نهال‌های گردو بیابیم و از این طریق کمکی باشیم هر چند کوچک به کشاورزان عزیز شهر ساری.

همیشه یک سوال اساسی برای یافتن بهترین نهال گردو و چه سایر نهال‌های میوه دیگر است است که ویژگی و معیار بهترین نهال چیست؟ در واقع از کجا باید متوجه شویم که چه نوع نهال‌های گردویی در زمره بهترین نهال‌ها قرار می‌گیرد پس به نظر می‌رسد نخستین گام برای یافتن بهترین نهال‌های گردو این است که معیارهای بهترین نهال‌های گردو را مشخص نماییم مورد بررسی قرار دهیم.

چند نکته طلایی برای به خرید نهال گردو

انتخاب نهالستان در ساری

اولین گام انتخاب بهترین نهالستان در ساری است شاید در نگاه اول این یک امر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر به رسد و یا حتی عاملی بسیار بی اهمیت، ولی خوب است بدانید که همیشه بهترین نهال‌ها در با سابقه ترین و بهترین نهالستان‌ها تولید و پرورش می‌یابند پس اگر در این امر ناموفق باشید به طور حتم دست یابی به خرید نهال گردو و یا سایر نهال‌های میوه دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

یک نکته کوچک اما بسیار مهم این است که باید در انتخاب بهترین نهالستان در ساری به صورت مقایسه‌ای عمل نمایید یعنی بدین گونه که چندین نهالستان را در نظر بگیرید و ویژگی‌ها و امکانات ارائه شده از سمت آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و در نهایت مناسب ترین و برترین آن را انتخاب نمایید اما یکی از بهترین نهالستان‌ها در سراسر کشورمان ایران نهالستان برتر نهال خواهد بود.

چرا که این مجموعه تمامی ویژگی‌های یک نهالستان خوب که می‌توان به ارائه نهال‌های شناسنامه دار که تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی تولید و پرورش داده شده اند و یا بهره مندی از مجوز‌ها و تاییدیه‌های لازم از وزارت بهداشت و خیلی از موارد دیگر که با مراجعه به وب سایت برتر نهال می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید، اشاره نمود.

شرایط آب و هوایی

دومین گام انتخاب نهالی است که با شرایط آب و هوایی شهر ساری و موقعیت اقلیمی این شهر شرجی و قرار گرفته در حاشیه دریای خزر مطابقت داشته باشد و بتواند در این شرایط بهترین عملکرد خود را به رخ همگان بکشد و همچنین خوب است بدانید که این رعایت این نکته می‌تواند بخش بزرگی از دست یابی به بهترین نهال گردو را هموار سازد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب برای کاشت نهال گردو

سومین گام برای دست یابی به بهترین نهال گردو این است که هنگام مراجعه به نهالستان در ساری نهال‌های گردویی را انتخاب نمایید که علاوه بر پربار بودن ارتفاع از سطح دریای سازگار با مناطق شهر ساری داشته باشد به طور مثال یک نمونه از بهترین و پربار ترین نهال گردو نهال گردو ژئوتیپ پالیز است که از ارتفاع صفر از سطح دریا قابل کاشت است تا ارتفاعات بالاتر و این امر خود یعنی انتخاب این نهال برای هر منطقه و شهری با خیالی آسوده چرا که این امر سبب شده تا نهال گردو ژئوتیپ پالیز در هر شرایط و ارتفاع از سطح دریایی قابل کاشت باشد.

سن نهال

یکی از عواملی که می‌تواند در باروری نهال گردو و یا میزان سازگاری نهال با محیط و شرایط آب و هوایی شهر ساری به صورت مستقیم تاثیر بگذارد سن نهال گردوی انتخاب شده خواهد بود چرا که هر چه سن نهال بالاتر باشد احتمال سازگاری با محیط جدید در هنگام کاشت به همان میزان کاهش پیدا می‌کند پس از این رو بهتر است نهال‌های یک تا دوساله را هنگام خرید نهال گردو انتخاب نمایید.

سالم و استاندارد بودن نهال گردو

این گام را می‌توان یکی از مهم ترین عوامل دست یابی به بهترین نهال گردو دانست چرا که این مورد می‌تواند به تنهایی راه صادرات و رسیدن به سود قابل توجه و چشم گیر و یا روبرویی با ضرر و زیان را هموار سازد و البته خوب است بدانید که با انتخاب یک نهالستان و خوب و برتر می‌توانید این گام و مرحله را به خوبی طی نمایید چرا که به طور حتم در یک نهالستان خوب نهال‌های بیمار تولید و یافت نخواهد شد.

برای دست یابی به وب سایت نهالستان برتر نهال نیاز به مراجعه حضوری و طی مسافت‌های طولانی و پرهزینه و اتلاف وقت نیست و شما می‌توانید در منزل به این صفحه مراجعه نمایید و از لیست نهال‌های مختلف مطلع شوید و مشخصات نهال‌ها را به طور کامل مورد بررسی و مقایسه قرار دهید و در نهایت بهتریت نهال گردو و یا هر نوع نهال میوه دیگر را انتخاب و خریداری نمایید و همچنین می‌توانید در صورت وجود هر گونه سوال در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان برتر نهال تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مرکز نیز بهره ببرید و از دانش به روز این کارشناسان در زمینه علم کشاورزی استفاده نمایید.

از بهترین و پربار ترین نهال‌های گردو برای کاشت در شهر ساری می‌توان به نهال گردو چندلر، نهال گردو لارا، نهال گردو خوشه‌ای ، نهال گردو ژنوتیپ پالیز اشاره نمود که در ادامه به بررسی دقیق آن‌ها خواهیم پرداخت.

نهال گردو خوشه‌ای

باردهی خوشه‌ای شکل گردو، باردهی در هر ده هزار متر در حدود ۳ تن، قابلیت رشد در خاکی نرم و با اسیدیته پایین، مقاومت در برابر کم آبی، استحکام بالا در برابر نوسانات دمایی شدید و عمر اقتصادی در حدود ۸۰ سال سبب شده تا بتوان نهال گردو خوشه‌ای را در ردیف نهال‌های بسیار محبوب و پرطرفدار دانست.

نهال گردو ژنوتیپ پالیز

باردهی بسیار بالا نهال گردو ژنوتیپ پالیز سبب شده تا این نهال جزو ارقام تجاری قرار بگیرد و باغداران بی شماری از آن برای احداث باغ‌های پهناور و سرسبز بهره ببرند و البته خوب است بدانید که از دیگر مزیت‌های این نهال می‌توان از مقاومت بسیار بالا در برابر ابتلا به عوامل بیماری زا و آفات مختلف، خود گرده افشان بودن، طول عمر طولانی در حدود ۱۰۰ سال و سازگاری با پایین ترین ارتفاع از سطح دریا تا صفر، نام برد، باردهی این رقم در هکتار ۸ الی ۱۰ تن در هکتار است.

نهال بادام

از جمله نهال‌هایی که با خیالی راحت می‌توان در شهر ساری کاشت و از میوه‌های سودآور و بازار پسند آن بهره برد نهال‌های بادام است که از بهترین و پربارترین نهال بادام می‌توان به نهال بادام آذر خوشه‌ای اشاره نمود چرا که این نهال بادام‌های خود را به صورت خوشه‌ای تولید می‌کند و پرورش می‌دهد و این یعنی باردهی بیشتر و در نتیجه سودآوری بالاتر و البته شایان ذکر است که از دیگر نهال‌های بادام پربار می‌توان به نهال بادام مامایی و نهال بادام کاغذی اشاره نمود.

نهال آلو

از جمله بهترین نهال‌های هلو که بسیار بازار پسند و تجاری است می‌توان به نهال آلو شابلون کالیفرنیا دیررس و زودرس، نهال آلو قطره طلا، نهال آلو تخم مرغی، نهال آلو زرد مالیر، نهال آلو لومبارد، نهال آلو شایرو، نهال آلو کهربا و نهال آلو سانتریزا اشاره نمود.

نهال شلیل

از پربار ترین و بهترین نهال‌های شلیل برای کاشت در شهر ساری می‌توان از نهال شلیل مغان، شلیل شمس، شلیل کیوتا، سان کینگ، نهال شلیل ایفری، نهال شلیل شبرنگ، نهال شلیل انجیری و نهال شلیل رد گلد نام برد.

نهال هلو

هلو میوه‌ای بسیار محبوب در بین عموم مردم است و از این رو می‌توان این نهال را در ردیف نهال‌های پرطرفدار و تجاری قرار داد و البته از میان ارقام مختلف هلو می‌توان نهال هلو دوبار فرانسه، نهال هلو آلبرتا، نهال هلو پلنگی و نهال هلو عسلی را پربار ترین و بهترین نهال‌های هلو دانست.

کلام آخر

کم توقع بودن نهال گردو سبب شده تا کشاورزان زیادی دست به انتخاب این نهال و کاشت آن بزنند و البته این مزیت در برابر سودآوری بسیار بالای این نهال بسیار ناچیز است و می‌توان گفت اصلا به چشم نمی‌آید و اگر بتوان یک نهال پربار گردو برای کاشت از نهالستان‌های معتبر و برتر کشور خریداری نمود می‌توان تا حدود بسیار زیادی راه صادرات را نیز برای خود هموار دانست پس بهتر است ابتدا دست به انتخاب بهترین نهالستان بزنید و تمامی نکات ذکر شده را رعایت نمایید تا با بهترین نهال گردو به طور کامل آشنا شوید،‌ برای خرید نهال گردو در ساری و مشاوره رایگان در ضمینه احداث باغ گردو با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳

سایت برتر نهال

www.bartarnahal.ir

دسته بندی: بازرگانیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد