شما اینجا هستید

صرفه جویی هزینه

[ad_1] گاهی اوقات سخت ترین مسئله در مورد پس انداز پول صرفاً شروع کار است. ممکن است دشوار باشد که روشهای آسان برای صرفه جویی در هزینه های زیاد و روش استفاده از پس انداز برای دستیابی به اهداف پولی خود آسان باشد. این راهنمای ذره ذره برای عادت های پس انداز پول به شما […]

[ad_1]

گاهی اوقات سخت ترین مسئله در مورد پس انداز پول صرفاً شروع کار است. ممکن است دشوار باشد که روشهای آسان برای صرفه جویی در هزینه های زیاد و روش استفاده از پس انداز برای دستیابی به اهداف پولی خود آسان باشد. این راهنمای ذره ذره برای عادت های پس انداز پول به شما کمک می کند تا یک پس انداز عملی تنظیم کنید.

۱٫ هزینه های خود را ثبت کنید

اولین قدم برای پس انداز پول این است که بفهمید چقدر هزینه می کنید. تمام هزینه های خود را که پیشنهاد می کند هر قهوه ، روزنامه و میان وعده ای را خریداری کنید ، پیگیری کنید. در حالت ایده آل ، شما می توانید هر پنی را حساب کنید. هنگامی که اطلاعات خود را بدست آوردید ، اعداد را بر اساس دسته بندی ها ، مانند گاز ، مواد غذایی و وام مسکن ، و مجموع هر مبلغ تنظیم کنید. به فکر استفاده از کارت اعتباری یا اظهارات بانکی خود باشید تا در این زمینه به شما کمک کنیم. اگر بانکی بصورت آنلاین انجام دهید ، می توانید اظهارات خود را فیلتر کنید تا صرفاً هزینه های خود را تقسیم کنید.

۲٫ بودجه ایجاد کنید

هنگامی که برنامه ای را برای هزینه های خود در طول یک ماه تهیه کردید ، می توانید هزینه های ثبت شده خود را در بودجه احتمالی آماده کنید. بودجه شما باید چگونگی تأمین هزینه های شما برای درآمد شما را مشخص کند ، بنابراین شما می توانید هزینه های خود را تنظیم کنید و هزینه های بیش از حد را محدود کنید. علاوه بر هزینه های ماهانه خود ، حتماً هزینه هایی را که غالباً ماهانه اتفاق نمی افتند ، مانند تعمیر و نگهداری اتومبیل در نظر بگیرید. اطلاعات زیادی در مورد ساخت بودجه پیدا کنید.

۳٫ برنامه صرفه جویی در هزینه

اکنون که بودجه ای ایجاد کردید ، یک دسته پس انداز در داخل آن ایجاد کنید. سعی کنید ۱۰-۱۵٪ از درآمد خود را به عنوان پس انداز کنار بگذارید. اگر هزینه های شما آنقدر زیاد است که به راحتی نمی توانید پس انداز کنید ، وقت آن است که هزینه خود را پس بگیرید. برای انجام این کار ، موارد غیر ضروری را که صرف صرف آن می کنید ، مانند تفریح ​​و غذا خوردن در بیرون ، تعیین کنید. ما مفاهیمی را برای صرفه جویی در پول نقد هر روز و همچنین کاهش هزینه های ثابت ماهانه شما ارائه کرده ایم.

نکته: در نظر گرفتن پس انداز هزینه روزانه ، مانند مواد غذایی ، می تواند راه خوبی برای تقویت عادت های پس انداز خوب باشد.

۴- چیزی را برای پس انداز انتخاب کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای پس انداز زیاد ، تعیین هدف است. با فکر کردن در مورد آنچه که ممکن است برای پس انداز مقدار زیادی از ودیعه برای یک خانه به تعطیلات نیاز داشته باشید ، شروع کنید و سپس بفهمید که چه مدت پس انداز می کنید.

در اینجا چند نمونه از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آورده شده است:

کوتاه مدت (۱-۳ سال)

– صندوق اضطراری (۳-۹ ماه هزینه زندگی ، در هر صورت)

– تعطیلات

– پیش پرداخت برای یک ماشین

بلند مدت (۴+ سال)

– بازنشستگی*

– تحصیلات فرزند شما *

– پیش پرداخت در یک خانه یا پروژه بازسازی

* اگر پس انداز بازنشستگی یا تحصیلات فرزند خود را پس انداز می کنید ، به فکر قرار دادن این پول به یک حساب سرمایه گذاری باشید. در حالی که سرمایه گذاری ها همراه با ریسک بوده و ممکن است ضرر کنند ، در صورت تمایل به یک اتفاق خیلی زودتر ، بازدهی مرکب را نیز به همراه خواهد داشت.

۵- درباره اولویت های خود تصمیم بگیرید

بعد از هزینه ها و درآمدتان ، اهداف شما احتمالاً مهمترین تأثیر را در چگونگی پس انداز شما دارند. اطمینان حاصل کنید که اهداف بلند مدت را بخاطر بسپارید – لازم است که برنامه ریزی برای بازنشستگی جایگزین نیازهای کوتاه مدت نشود. اولویت بندی اهداف ، ایده شفافی را در مورد مکان ذخیره سازی برای شما فراهم می کند. به عنوان مثال ، اگر تشخیص دهید که قصد دارید در آینده نزدیک ماشین خود را جایگزین کنید ، ممکن است شروع به پس انداختن پول برای یک ماشین کنید.

۶٫ ابزار مناسب را انتخاب کنید

اگر برای اهداف کوتاه مدت پس انداز می کنید

– حساب پس انداز منظم

– حساب پس انداز با بازده بالا ، که به طور منظم دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به یک حساب پس انداز عادی است

– حساب پس انداز بازار پول بانک ، که دارای نرخ بهره متغیری است که با رشد پس انداز شما افزایش می یابد

برای اهداف بلند مدت در نظر بگیرید:

– اوراق بهادار مانند سهام یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک. این محصولات سرمایه گذاری از طریق حساب های سرمایه گذاری با یک فروشنده قابل دسترسی هستند. به خاطر داشته باشید که اوراق بهادار ، مانند سهام و صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، توسط شرکت بیمه نمی شوند ، سپرده ها یا تعهدات جایگزین بانک نیستند و توسط بانک وثیقه نیستند ، و همراه با موارد احتمالی در معرض خطرات سرمایه گذاری هستند. از دست دادن سرمایه اصلی

۷٫ ساخت صرفه جویی به صورت خودکار

تقریباً همه بانک ها نقل و انتقالات خودکار را بین حساب های چک و پس انداز شما انجام می دهند. شما می توانید انتخاب کنید که چه زمان ، چه مقدار و به کجا پول نقد منتقل شود ، یا شاید سپرده مستقیم خود را بین حساب های چک و پس انداز خود تقسیم کنید. نقل و انتقالات خودکار راهی عالی برای پس انداز پول نقد است زیرا نیازی نیست به آن فکر کنید و معمولاً وسوسه مصرف پول را کاهش می دهد.

۸٫ رشد پس انداز خود را تماشا کنید

هر ماه پیشرفت خود را بررسی کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا برنامه پس انداز شخصی خود را ادامه دهید بلکه به شما کمک می کند تا مسائل را به سرعت تعیین و برطرف کنید. این روش های ساده برای صرفه جویی در هزینه های زیاد حتی ممکن است شما را به پس انداز بیشتر و رسیدن سریعتر به اهدافتان الهام دهد.

[ad_2]

دسته بندی: سبک زندگیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد